TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ateitininkai surinko 5 tūkst. Lt pradinei mokyklai Afrikoje

Moksleiviai ateitininkai rinko lėšas Kongo mokyklai
MAS nuotr. / Moksleiviai ateitininkai rinko lėšas Kongo mokyklai
Šaltinis: 15min
0
A A

5 238,52 Lt – tokia suma iš Lietuvos pasiekė Šv. Alfonso pradinės mokyklos statybų organizatorius saleziečių vienuolius Kanangos mieste, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Afrikoje. Už šias moksleivių ateitininkų Lietuvoje surinktas aukas bus nupirkti suolai dviem mokyklos klasėms. Šiuo metu Šv. Alfonso mokykloje yra aštuoniolika klasių, tiek pat mokytojų ir 1,6 tūkst. I-VI klasių moksleivių. Kiekvienoje klasėje mokosi 60–80 vaikų.

Metų sandūroje Moksleivių ateitininkų sąjunga (MAS) organizavo ir vykdė paramos projektą „Ateitis Afrikai“. Keturiolika moksleivių ateitininkų kuopų įvairiuose miestuose ir miesteliuose kepė imbierinius sausainius. Kuopų nariai mokyklose ir bažnyčiose rinko aukas už sausainius pradinei mokyklai Kanangoje, šv. Alfonso parapijoje, kuri turi 25 tūkst. tikinčiųjų.

Kongo Demokratinė Respublika pasirinkta neatsitiktinai. Šalis kenčia nuo neseniai pasibaigusio pilietinio karo, pareikalavusio 5,4 mln. aukų. Anot Tarptautinio Pabėgėlių Komiteto, kasdien 1 250 žmonių miršta nuo su karu susijusių pasekmių – bado ir ligų.

UNICEF duomenimis, šalyje, kurioje gyvena 66 mln. gyventojų, pusė iš jų neturi prieigos prie švaraus vandens. Kas penktas vaikas kenčia nuo diarėjos. Nemažai vaikų po karo liko našlaičiais ir yra priversti gyventi gatvėse. Vaikų švietimas – opi problema regione. Daugiau negu 7 mln., tai yra 25 proc., šalies vaikų nelanko pradinių mokyklų.

MAS nuotr./Moksleiviai ateitininkai rinko lėšas Kongo mokyklai
MAS nuotr./Moksleiviai ateitininkai rinko lėšas Kongo mokyklai

„Mūsų organizacija atsiliepia į popiežiaus Pranciškaus kvietimą kovoti su skurdu pasaulyje. Inteligentiškumas – vienas iš ateitininkų principų. Tikime, jog padėdami Afrikos vaikams siekti švietimo ne tik puoselėjame šį principą, bet ir prisidedame prie politinio stabilumo užtikrinimo Kongo Demokratinėje Respublikoje. Be to, akcijos dalyviai moksleiviai ir aukotojai gali suvokti, jog su nedaug pastangų įmanoma prisidėti prie teigiamų pokyčių pasaulyje. Džiaugiamės akcijos sėkme ir tikimės, jog ji taps kasmetine“, – teigė akcijos koordinatorius Laurynas Grušas.

Ateitininkų federacija, kuriai priklauso MAS, yra seniausia Lietuvos jaunimo organizacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Afrika
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min