Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos edukologijos universiteto chorui „Ave vita“ – 80 metų

LEU akademinis choras „Ave Vita“
LEU archyvo nuotr. / LEU akademinis choras „Ave Vita“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos edukologijos universiteto mišrus choras „Ave vita“ švenčia garbingą 80 metų jubiliejų. Šią svarbią sukaktį choras minės 2015 m. gegužės 16 d. 16 val. universiteto aktų salėje (Studentų g. 39, Vilnius). Kolektyvas kartu pabūti kviečia savo draugus, gerbėjus, buvusius choristus bei visus chorinės muzikos mėgėjus, kuriems pristatys kompaktinį diską „Labas rytas“, atliks norvegų kompozitoriaus Tore W. Aas „Gloria“ ir kitus užsienio bei lietuvių kompozitorių kūrinius, taip pat vyks unikalus teatralizuotas tautinių kostiumų pristatymas „Raštų pynė“.

„Ave vita“ garbingai tęsia buvusių meno vadovų ir dirigentų Juozo Gaubo ir Stepo Sodeikos (1935–1939), Alfonso Mikulskio (1939–1945), Enriko Kiškio (1945–1947), Antano Ilčiuko (1947–1958), prof. Klemenso Griauzdės (1958–1962), prof. Jono Aleksos (1961–1962) ir doc. Margaritos Gedvilaitės (1962–1994) muzikines tradicijas. 1994 m. kolektyvui pradėjo vadovauti doc. Kastytis Barisas, nuo 1981 m. dirbęs chormeisteriu.

Akademiniame chore dainuoja apie 50 įvairių specialybių studentų. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu bei koncertinio repertuaro įvairove.

Choras yra respublikinių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, festivalių ir konkursų dalyvis, aštuoniolikos tarptautinių konkursų laimėtojas. Dėl savo tarptautinio aktyvumo choras yra gavęs net „Aukso paukštės“ apdovanojimą „Tarptautinio spindesio žvaigždė“. Bet tai ne vienintelis kolektyvo pasiekimas: XVII tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų konkurse Klaipėdoje laimėta I vieta, 1-ame Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse savoje kategorijoje iškovota I vieta , 2-ame konkurse – III vieta.

Per metus – 50 koncertų

„Ave vita“ per metus surengia apie 50 koncertų universitetuose, mokyklose, bažnyčiose, koncertų salėse. Repertuaras sudarytas iš skirtingo sudėtingumo kūrinių: religinių ir populiariųjų melodijų, lietuvių bei užsienio autorių opusų, harmonizuotų lietuvių ir kitų tautų liaudies dainų.

Choro programoje yra ir didelio mąsto kūrinių, kuriuos kolektyvas yra atlikęs su Vokietijos Bonos universiteto, Justus-Liebig-Universität Giessen studentų simfoniniais orkestrais, Nebraskos universiteto Omahoje (JAV) simfoniniu pučiamuoju orkestru, Vilniaus muzikos mėgėjų orkestru, „Vilniaus sinfonietta“ orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru, Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestru ir kt.

Žavaus ir jaunatviško vadovo vedinas, 2009 m. choras sėkmingai pradėjo savo muzikinę karjerą televizijoje – LRT organizuotame muzikiniame projekte „Lietuvos balsai“, vėliau teko dalyvauti ir kitose laidose: „Žvaigždžių duetai“, „Auksinis balsas“, „Dvi žvaigždės“ ir „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“.

Dar viena labai svarbus kolektyvo projektas – teatralizuotas tautinių kostiumų pristatymas ir koncertas „Raštų pynė“. Su juo choras apkeliavo nemažą dalį Lietuvos bei užsienio šalių, tokių kaip Rusija (2010 ir 2011), Vengrija (2011), Vokietija (2013) ir Baltarusija (2015).

„Ave vita“ atliekami kūriniai įrašyti garso kasetėje (1996) bei kompaktinėse plokštelėse (2000, 2004, 2010, 2014).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min