Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos fotografijos mėgėjai kviečiami dalyvauti pasauliniame „National Geographic“ konkurse

Spalį pasirodys pirmasis „National Geographic Lietuva“ žurnalo numeris.
„Scanpix“ nuotr. / Spalį pasirodys pirmasis „National Geographic Lietuva“ žurnalo numeris.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasauliniame žurnalo „National Geographic“ nuotraukų konkurse pirmą kartą oficialiai kviečiami dalyvauti ir fotografijos mėgėjai iš Lietuvos.

Nuo rugsėjo 16 d. iki lapkričio 30 d. visi norintieji galės pateikti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų – „Žmonės“, „Vietovės“ ir „Gamta“. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas 2500 JAV dolerių prizu, o jo nuotrauka bus išspausdinta tarptautiniame „National Geographic“ žurnale. Dalyvavimo konkurse mokestis yra 15 JAV dolerių už vieną nuotrauką. Pagrindinio prizo laimėtojas taip pat bus dar apdovanotas 7500 JAV dolerių premija ir pakviestas į Vašingtoną, kur 2011 m. sausio 11–14 d. dalyvaus „National Geographic“ fotografijos seminare ir galės susipažinti su žurnalo redakcija.

2009 m. „National Geographic“ pasauliniame fotografijų konkurse žmonės iš viso pasaulio pateikė vertinimui daugiau nei 208 tūkstančius nuotraukų. Šiais metais fotografijas vertins bei nugalėtojus rinks ekspertų komisija, kurioje dirbs ir garsūs fotografai Džoelis Sartorė (Joel Sartore) ir Lenas Dženšelis (Len Jenshel).

Per daugiau kaip du dešimtmečius bendradarbiavimo su Nacionaline geografijos draugija Dž.Sartorė sukūrė daugiau nei dvi dešimtis reportažų, tarp kurių ir tolimi Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai, ir alų geriantys bei kalnuose lenktyniaujantys Didžiosios Britanijos gaisrininkai. Dž.Sartorė yra vienas iš Pievos fondo (Grassland Foundation) įkūrėjų ir vienas Tarptautinės gamtosaugos fotografų lygos steigėjų. Be „National Geographic“, Džoelis yra parengęs reportažų tokiems žurnalams kaip „Time“, „Life“, „Newsweek“, „Sports Illustrated“ bei daugeliui knygų. Jam ir jo darbams buvo skirta ne viena televizijos laida – „National Geographic. Keliautojas“, BBC, NBC „Vakaro žinios“, NPR „Savaitgalio laida“, Andersono Kuperio (Anderson Cooper) serija „Planeta pavojuje“ ir valandos trukmės PBS dokumentinis filmas.

Lenas Dženšelis yra ne tik vienas žymiausių peizažo fotografų Amerikoje, bet ir vienas iš „Naujos spalvos“ judėjimo pradininkų, fotografavęs peizažus ir gyvenimo būdą nuo 1974 m. L.Dženšelio nuotraukos buvo ne kartą eksponuojamos personalinėse parodose įvairiose pasaulio šalyse: Jokohamos muziejuje Tokijuje, Čikagos meno institute, Tarptautiniame fotografijos centre Niujorke ir kitur. Tarp gausybės jo pelnytų apdovanojimų yra ir prestižinė Džono Gugenheimo atminimo stipendija.

Nugalėtojai bus renkami 2010 m. gruodžio 15 d. Visa informacija, susijusi su konkursu, yra skelbiama internete adresu: www.ngphotocontest.com/lithuania.

Temos Fotografija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min