TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos jaunimas stato mokyklą Maroke

Mokykloje
Photos.com nuotr. / Mokykloje
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie akcijos „Statome mokyklas pasaulio vaikams“ prisijungusios šešios Vilniaus ir Kauno mokyklos bei Mykolo Riomerio universitetas sulauks neeilinio Lietuvoje viešinčio Rodžerio Moore‘o dėmesio.

Jungtinių Tautų Vaikų fondo – UNICEF ir Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo rengiamos akcijos metu mokyklose įrengtus simbolinius „mokyklos“ maketus savo simboline „plyta“ papuoš ir legendinis Džeimsas Bondas. Už dviejų litų auką gautomis „plytomis“ – lipdukais mokyklas Afrikos vaikams gali statyti mokiniai, mokytojai ir visi kiti, besirūpinantys Lietuvos ir pasaulio vaikų švietimu. Dalis surinktų lėšų bus skirta Lietuvos mokykloms - gabių kaimo moksleivių gebėjimams lavinti, o kita dalis – skurdaus Maroko Iznaguen regiono mokykloms paremti. Akcijoje dalyvauja apie 20 tūkstančių Lietuvos jaunuolių, teigiama pranešime spaudai.

„Mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į akciją: ne tik lipdome „plytas“, bet ir žiūrime vaizdo medžiagą apie pasaulio mokyklas, diskutuojame apie kiekvieno mūsų pareigą prisidėti prie pasaulinių pastangų mažinant pasaulyje skurdą, badą, ligas,“ – teigė Vilniaus Salomėjos Neries gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolita Marcinkevičienė. „Daug motyvacijos suteikia ir tai, kad akcijoje dalyvaujantys moksleiviai turės iškirtinę galimybę susitikti su pačiu aktoriumi R. Moore‘u, kuomet gegužės 14 d. visi vyksime į išskirtinę kino „Lūšnyno milijionierius“ premjerą kino teatre „Vingis“. Nekantriai jo laukiame ir ruošiame UNICEF Geros Valios ambasadoriui specialų Pantonimos teatro pasirodymą bei laišką, kuriame moksleiviai UNICEF Geros valio ambasadoriui išsakys savo svajones, norus, problemas bei savo palinkėjimus pasaulio vaikams“.

Akcija vykdoma ugdymo įstaigose, kurios yra ilgametės UNICEF partnerės: Vilniaus Vytauto Didžiojo, Salomėjos Nėries, Užupio ir Jėzuitų gimnazijose, A. Vienuolio pagrindinėje mokykloje, Garliavos (Kauno raj.) Jonučių vidurinėje mokykloje bei Mykolo Riomerio universitete. Būtent šiame universitete akcija ir bus užbaigta: planuojama, kad tai padarys R. Moore‘as, priklijuodamas savo „plytą“ prie mokyklos maketo.

Pasak UNICEF turimos statistikos, pasaulyje mokyklos nelanko 120 mln. vaikų, iš jų 115 mln. gyvena Afrikoje. Viena didžiausių švietimo problemų yra mokyklų trūkumas bei prastos sąlygos esančiose – ten dažnai trūksta geriamo vandens, knygų, suolų ir kitos būtiniausios įrangos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min