Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 29d. 10:17

Lietuvos policininkai ir ugniagesiai savaitgalį vaikams pristatys savo darbą

Lego ugniagesiai
Renginio organizatorių nuotr. / Lego ugniagesiai

Šį savaitgalį prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ Vilniuje ir Klaipėdoje įvyks pirmojo lietuviško LEGO miesto statybos. Į jas renginio organizatoriai kviečia ateiti ne tik šio konstruktoriaus gerbėjus, bet ir norinčius iš arčiau susipažinti su tikraisiais miesto herojais – Lietuvos policijos pareigūnais ir ugniagesiais.

„Policininkai ir ugniagesiai yra vieni iš dominuojančių LEGO personažų. Todėl be jų neapsieis ir lietuviškas LEGO miestas. Tad pamanėme, kad miestą statysiantiems jauniesiems didvyriams bus įdomu sutikti tikruosius herojus ir iš jų išgirsti apie darbą, kuris audrina daugelio vaikų vaizduotę“, – sakė renginio organizatoriai ir pasidžiaugė, kad šią iniciatyvą mielai sutiko palaikyti tiek policininkai, tiek priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai Vilniuje ir Klaipėdoje.

Policijos departamento atstovų teigimu, renginiuose sostinėje ir uostamiestyje pareigūnai dalyvaus rugpjūčio 30 d.

Prevencijos poskyrio pareigūnai organizuos saugaus eismo viktorinas vaikams, primins Kelių eismo taisykles, skatins saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Be to, policijos pareigūnai supažindins vaikus su kelio ženklais, prašys jų nupiešti kelią į mokyklą, patars, kaip parinkti saugiausią maršrutą, rodys jiems šviečiamuosius filmukus ir dovanos atšvaitus, kurie itin svarbūs artėjant naujiems mokslo metams ir trumpėjant šviesiam paros metui.

Renginiuose Vilniuje ir Klaipėdoje policijai atstovaus ir Kriminalistinių tyrimų skyriaus pareigūnai, kurie visus norinčius supažindins su fotoroboto kūrimu bei parodys, kaip nuimami pirštų atspaudai.

Renginio organizatorių nuotr./Lego policija
Renginio organizatorių nuotr./Lego policija

Tuo tarpu ugniagesiai savo darbą ir jo priemones pristatys rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 1 d. (Vilniaus „Akropolyje“) ir rugsėjo 1 d. (Klaipėdos „Akropolyje“).

Planuojama, kad paskutinę vasaros dieną renginyje dalyvaus valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai, kurie vykdys šviečiamąją veiklą, o rugsėjo 1 d. šalia sostinės „Akropolio“ ugniagesiai nuo 12 iki 16 val. demonstruos turimą naujausią ir kiek senesnę techniką.

Ugniagesių technikos demonstravimas šalia Klaipėdos „Akropolio“ vyks rugsėjo 1 d. 13 val.

„Į renginį iš kelių skirtingų Lietuvos miestų atvažiuos tie kolegos, kurie moka vaizdžiai ir aiškiai papasakoti apie savo darbą, gali patarti ir paaiškinti, kaip derėtų vykdyti priešgaisrinę prevenciją ar kaip reikėtų elgtis kilus pavojui. Be to, jie dalys lankstinukus, kuriuose mokoma, kaip saugiai elgtis, ir dovanos vaikams iš popieriaus išlankstomus gaisrinius automobilius“, – sakė Artūras Vaišnoras, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas.

Anot jo, ugniagesiai nuolatos vykdo šviečiamąją veiklą, kuria ugdo vaikų supratimą apie priešgaisrinę saugą, tad jie yra įgavę patirties, kaip patraukliai ir žaismingai pateikti ne visuomet įdomią informaciją.

Vienu iš labiausiai visus žavinčiu ir viliojančiu lietuviško LEGO miesto statybų akcentu Vilniuje ir Klaipėdoje taps policininkų ir ugniagesių technikos bei ekipuotės demonstravimas. Renginio organizatoriai ir patys pareigūnai tikina, jog vaikams bus leidžiama pasėdėti jų automobiliuose ir net pasimatuoti ugniagesių apsauginius drabužius. O drąsiausieji galės į miestą pažvelgti iš gaisrininkų keltuvo.

Tikimasi, kad pirmą kartą Lietuvoje organizuojamos kolektyvinės LEGO miesto statybos bus ne tik smagios ar informatyvios, bet ir rekordinės. Planuojama, kad bendras didžiausiuose prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ Vilniuje ir Klaipėdoje pastatytų lietuviškų LEGO miestų plotas sieks apie 50 m² – po 25 m² kiekviename mieste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min