Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 16d. 10:47

Lietuvos vienišiai turi mažiau turto, tačiau gyvena spalvingiau

Moteris su pirkiniais
123rf nuotr. / Vieniši asmenys turi daugiau fizinio nei finansinio turto.

Vieniši, nesusituokę Lietuvos gyventojai turi sukaupę mažiau turto nei gyvenantieji šeimoje, tai atskleidė draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Turto kaupimo prioritetai tarp vienišų ir vedusių žmonių taip pat skiriasi – vienišiai dažniau renkasi sodybas nei butus, daugiau investuoja į gyvenimo paįvairinimą ir vengia turtą kaupti pinigais.

Draudimo bendrovės pranešime spaudai teigiama, kad net 14 proc. vienišų žmonių pasisakė neturį sukaupę turto, o šeimoje gyvenančių asmenų grupėje šis procentas sudaro 8 proc.

Tyrimas parodė, kad vieniši žmonės, palyginti su gyvenančiais šeimoje, rečiau turi nuosavą būstą. Butą ar namą kaip svarbiausią savo turimą turtą įvardija 42 proc. nesusituokusių žmonių ir 57 proc. gyvenančiųjų šeimoje. 

Tyrimas parodė, kad vieniši žmonės, palyginti su gyvenančiais šeimoje, rečiau turi nuosavą būstą.

„Šeimas sukūrusiems žmonėms neabejotinu prioritetu tampa gyvenamoji vieta, todėl suprantama, kad savo investicijas šie žmonės skiria būstui. Be to, dviejų žmonių finansinės galimybės įsigyti būstą yra kur kas didesnės nei vieno asmens. Todėl pagal turimą turtą matyti, kad vienišiai turi kitus gyvenimo prioritetus ir savo lėšas skiria toms sritims, kurios leidžia paįvairinti gyvenimą ir palengvinti buitį. Būtina pabrėžti, kad jie ir kur kas realistiškiau vertina savo sukaupto turto apsaugą“, – sako „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Jis atkreipė dėmesį, kad vieniši asmenys daug dažniau kaip turimą turtą nurodo sodybas ir žemės sklypus, t.y. šeimų neturintys asmenys paskutinius 20 metų savo lėšas dažniau investavo ne tik į nuosavą būstą, bet ir į papildomą nekilnojamąjį turtą, kuris skirtas praleisti laisvalaikį.

Renkantis transporto priemonę, automobilį  kaip turimą turtą dažniau įvardija šeimoje gyvenantys asmenys, o vienišiai labiau buvo linkę įsigyti motociklą.

Analizuojant finansinį turtą paaiškėjo, kad piniginių santaupų dažniau turi sukaupę šeimoje gyvenantys asmenys. Tačiau vienišų žmonių atsakymai rodo, kad jie  linkę turtą kaupti auksu ir papuošalais. Be to, šeimų neturintys asmenys kaip savo turtą dažniau minėjo ir turimą buitinę bei kompiuterinę techniką.

„Vieniši asmenys turi daugiau fizinio nei finansinio turto. Fizinei turto apsaugai – durims, spynoms, tvoroms – jie skiria mažiau lėšų nei šeimos, tačiau vieniši asmenys labiau linksta drausti turtą. Tai galima sieti su didesne vienišų žmonių atsakomybe už savo turtą  ir suvokimu, kad nelaimės atveju finansinės ar kitos paramos nėra iš ko tikėtis. Tai kur kas racionalesnis požiūris į turto likimą nelaimės atveju – mat draudimas padės atkurti turimo turto vertę“, – teigia M.Jundulas.

Kaip savo turimo turto apsaugą vieniši žmonės dažniau minėjo draudimą. Šeimoje gyvenantys asmenys linkę tikėti, kad jų būstą apsaugos šarvuotos durys, spynos ir aukštos tvoros. Šunims turto apsaugą vieniši žmonės taip pat patiki rečiau nei šeimos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min