Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londone, LR Ambasadoje, duris atvėrė lietuviško piešinio paroda

raudonu_plytu_zaidimai
raudonu_plytu_zaidimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, spalio 14 d., Londono „Frieze“ menų mugės pradžios šurmulyje duris atvėrė ir LR Ambasada, pristatanti piešinių parodą „Piešinys. Lietuva“. Londone gyvenantys ar besisvečiuojantys turės galimybę su 30 darbų ekspozicija susipažinti iki pat gruodžio 17 d.

Parodos kuratorė Birutė Pankūnaitė pastebi, jog „piešinys, itin trapi ir imli meninė forma, demokratiškai sugeria visus menininkų fantazijos vingius. Kadangi jis dehierarchizuotas, nepasiduodantis žanrinei klasifikacijai, nevalia piešinio skirstyti į „lietuvišką“ ar kitokį. Nors lietuviško piešinio parodoje galima įžvelgti kritinių tautinės simbolikos interpretacijų, žaidimo stereotipiniais įvaizdžiais ir identiteto paieškų, vis dėlto viską nurungia begalinė realybė, nepripažįstanti kultūrinių barjerų. Savarankiškam, atviram bei nebaigtiniam piešiniui negalioja migracijos ar politikos dėsniai, jis kliaujasi fantazija, intuicija, nuojauta, skoniu, stiliumi.“


Visi parodos dalyviai – Ray Bartkus, Aušra Barzdukaitė–Vaitkūnienė, Arūnas Gudaitis, Linas Jablonskis, Dainius Liškevičius ir Gintaras Makarevičius – yra Vilniaus dailės akademijos auklėtiniai, studijavę grafiką (Ray Bartkus), skulptūrą (Arūnas Gudaitis ir Dainius Liškevičius), tapybą (Aušra Barzdukaitė–Vaitkūnienė ir Gintaras Makarevičius), meno istoriją ir teoriją (Linas Jablonskis). Vieni tebetapo plačiaformačius ekspresionistinius paveikslus, kiti kuria video– ar konceptualųjį meną, fotografiją, treti kuria scenografijas teatro spektakliams. Bet visi jie kartkartėmis piešia. Išimtį sudarytų menotyrininkas Linas Jablonskis, kuris piešia nuolat ir tik piešia.


Spalis Londono meno kalendoriuje yra vizualiųjų menų mėnuo, kuomet miesto muziejai ir galerijos atidaro svarbiausias metų parodas. Džiugu, kad šįmet su Lietuvos menininkų piešinių ekspozicija bus galima susipažinti metropolyje, multikultūriniame kontekste. Parodą, veikiančią iki gruodžio 17 d., aplankyti galima kiekvieną darbo dieną nuo 10 iki 17 val. Įėjimas nemokamas.

Paroda parengta bendradarbiaujant su VšĮ Jono Meko fondas, LR ambasada Londone, parodą remia LR Kultūros rėmimo fondas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min