Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lytį pakeitusi ir vyru tapusi moteris Didžiojoje Britanijoje susilaukė sūnaus

Amerikoje prieš ketverius metus 38-erių sulaukęs Thomas Beatie iš Arizonos žiniasklaidoje visame pasaulyje įžiebė audrą paskelbdamas, kad laukiasi vaiko.
„Scanpix“ nuotr. / Amerikoje prieš ketverius metus 38-erių sulaukęs Thomas Beatie iš Arizonos žiniasklaidoje visame pasaulyje įžiebė audrą paskelbdamas, kad laukiasi vaiko.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyras, kuris, kaip manoma, yra maždaug 30-ies metų, sugebėjo išnešioti ir vėliau pagimdyti vaiką, po to kai pradėjo gerti moteriškus hormonus, kad atstatytų lyties keitimo (iš moters į vyrą) gydymą.

Nors ši moteris visiškai legaliai tapo vyru, jis vis tiek sugebėjo pagimdyti sūnų, kadangi lyties keitimo operacijos metu jam nebuvo pašalinta gimda, – praneša „The Telegraph“.

Pasirodo, įmanoma, kad net ir lytį į vyriškąją pakeitusi moteris, kuri vis dar turi pakankamai funkcionuojančias kiaušides ir gimdą, gali pagimdyti, nepaisant to, kad ji atrodo kaip vyras. Asmuo, kurio tapatybė dėl etninių sumetimų neatskleidžiama, kaip manoma, pagimdė sūnų.

Joanna Darrel, transeksualų paramos grupės atstovė atskleidė, kad minėtas vyriškis  kreipėsi į juos klausdamas, ar jis gali tapti motina: „Jis kreipėsi į mus norėdamas sužinoti, kokią operaciją jam reikia pasidaryti, kad būtų įmanoma išnešioti kūdikį. O maždaug po šešių mėnesių jis vėl su mumis susisiekė dėkodamas, kad jam padėjome, ir pranešė, kad jis laukiasi“.

Manoma, kad vaikas buvo priimtas atliekant cezario pjūvį, tačiau įmanoma ir tai, kad jis pagimdė natūraliai, jeigu vyriškiui buvo sugrąžinti moteriški lytiniai organai.

Anot Joannos Darrel, tai pirmas toks atvejis Didžiosios Britanijos istorijoje, kai lytį pakeitusi moteris sugebėjo pagimdyti vaiką.

„Bent jau kiek mes žinome, mūsų šalyje tėra tik vienas toks atvejis. Tačiau ne vienintelis pasaulyje – Amerikoje ir Ispanijoje taip pat buvo tokių pačių atvejų“, – pasakojo J.Darrel.

Amerikoje prieš ketverius metus 38-erių sulaukęs Thomas Beatie iš Arizonos žiniasklaidoje visame pasaulyje įžiebė tikrą audrą paskelbdamas, kad laukiasi vaiko. Apie jo istoriją rašė bene visi pasaulio žiniasklaidos kanalai, antraštės mirgėjo žiniomis, kad Amerikoje vyras pagimdė dukterį.

„Scanpix“ nuotr./Thomas Beatie
Thomas Beatie

T.Beatie, kuriam buvo atlikta dalinė lyties keitimo operacija (t.y. jam buvo palikti moteriški lytiniai organai), vėliau pradėjo gerti moteriškus hormonus, kad atstatytų menstruacijas ir vaisingumą, po to jis sugebėjo susilaukti dar dviejų vaikų. Vaikai, kaip pranešama, buvo pagimdyti natūraliai.

Josephine Quintavalle mano, kad vertėtų nuodugniai ištirti šių veiksnių etiką: „Manau, kad reikėtų kruopščiai apsvarstyti šiuos dalykus. Tikrai nesutikčiau su tuo, kad vaikui išeis į naudą tai, jog jis gimė taip iškreipiant visus gamtos dėsnius, mes privalome pasirūpinti jo gerove“.

Londono universiteto medicinos etikos direktorius Trevoras Stammersas taip pat abejoja taip gimusio vaiko vaikystės gerove: „Nemanau, kad tokiu būdu gimę vaikai galės džiaugtis laiminga, produktyvia ir optimalia vaikyste“.

Anksčiau šį mėnesį Toronte esantis Vaisingumo centras paskelbė atliekantis pasikeitusių lytį vyrų, kurie dar turi gimdą, gydymą, kad šie galėtų pastoti.

Cliffordas Librachas, minėtos klinikos medicinos direktorius, negalėjo tiksliai patvirtinti, kiek lytį pakeitusių vyrų šiuo metu laukiasi vaiko ir kada jie gali gimti.

Gedis Grudzinskas, reproduktyvinės biomedicinos tinklalapio redaktorius, tikina manantis, kad daugelis pacientų išvažiuoja į Indiją, kadangi nemažai Didžiosios Britanijos gydytojų, dėl etikos sumetimų, nesutinka suteikti lytį pakeitusioms moterims reikiamos pagalbos.

„Aš manau, kad vis dėlto Didžiojoje Britanijoje tokių gimdymų buvo ir daugiau, tiesiog kiti atvejai galbūt taip ir liko nutylėti ir neiškelti į viešumą, kad nesukeltų visuomenės nepasitenkinimo“, – mano Gedis Grudzinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min