Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gegužės 14d. 13:24

„Mamų mugė“ Panevėžyje ir Klaipėdoje: Mamos varžėsi dėl galimybės apsipirkti pirmosios

Mamų mugė Klaipėdoje.
Mamų mugės organizatorių nuotr. / Mamų mugė Klaipėdoje.

Pulkai mamų, nekantraujančių prie užrakintų prekybos centro durų – tokį vaizdą buvo galima išvysti prieš pat „Mamų mugės“ startą PC „Babilonas“ Panevėžyje ir PC „Arena“ Klaipėdoje, kur šis sezoninio apsipirkimo komisas vyko pirmą kartą. Anot organizatorių, pirmadienį šiuose mietuose pasibaigusi „Mamų mugė“ pagal parduotų daiktų procentą nenusileidžia prieš tai vykusiems komisams sostinėje bei Kaune.

Būrys smalsių pirkėjų muges Panevėžyje ir Klaipėdoje atakavo jau pačią pirmą komiso darbo dieną. Kiekviena mama troško į mugę pakliūti pirmiau už kitas – juk tada galima rinktis iš kur kas didesnio asortimento. Kai kurios net bandė prasmukti į komiso patalpas per tarnybinį įėjimą.

„Mamas masina galimybe nupirkti pigiau savo vaikams tokių daiktų, kurių šiaip negalėtų sau leisti. Taigi troškimas pirmoms pakliūti į mugę – natūralus. Jis vienodai pasireiškia visur – ar tai būtų Panevėžys, ar Vašingtonas. Ko tik mamos nepadaro dėl savo vaikų!“, – šypsojosi mugės organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė.

Anot jos, jau per pirmąją dieną buvo nupirkta didžioji dalis prekių. Per visas tris dienas vaikiškų daiktų komise Panevėžyje ir Klaipėdoje apsilankė per 4,5 tūkstančių pirkėjų, kurie komise išpirko 60 proc. drabužių ir daiktų (iš viso apie 6,5 tūkst. prekių). „Mamų mugės“ komisui savo daiktus pristatė ne daugiau šimto panevėžiečių ir tiek pat klaipėdiečių.

Palyginimui – į balandžio pabaigoje vykusią mugę „Ogmios mieste“ Vilniuje ir PLC „Mega“ Kaune beveik tūkstantis mamų pristatė apie 60 tūkst. vienetų drabužių ir daiktų. Per tris mugės dienas komise apsilankė beveik 8 tūkst. pirkėjų, kurie iššlavė iki 70 proc. visų pristatytų daiktų.

„Panevėžyje ir Klaipėdoje mugė dar nebuvo tokia, kokia galėtų būti – tai tebuvo prisistatymas, mamos pabandė, kad įsitikintų, ar verta dalyvauti. Panašiai buvo per pirmąją mugę Vilniuje. Tačiau tąsyk patyrusios naudą, vilnietės jau ši pavasarį atnešė į komisą penkiskart daugiau daiktų.

Tokia mugė, kokia šiemet vyko Vilniuje ir Kaune, po kelerių metų galėtų būti ir kituose miestuose. Tai rodo užsienio tendencijos – net nedideliuose miestuose vyksta kur kas gausesni sezoninio apsipirkimo komisai“, – sakė J.Jauniškienė.

„Mamų mugę“ ir toliau ketinama rengti du kartus per metus – rudenį ir pavasarį, kuomet reikia paruošti vaikus ir paauglius naujam sezonui.

„Šį rudenį užtvirtinimui greičiausia rengsime komisus tuose pačiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Mugės šiuose miestuose dar augs, todėl prireiks investicijų patogesnėms patalpoms, o svarbiausia – kompiuterinių programų tobulinimui, kad nekiltų jokių trikdžių ir nesklandumų.

Tam, kad šis komisas pasklistų ir po daugiau miestų, pirmiausia reikia iniciatyvos iš pačių mamų, turi būti bendruomenės poreikis tokiam renginiui. Organizatoriai gali suteikti reikiamos infrastruktūros, žinių“, – kalbėjo J.Jauniškienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min