Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 29d. 15:56

Masažuojamos karvės duoda daugiau pieno (video)

Masažuojama karvė
Kadras iš video. / Masažuojama karvė

Geras sprando pakasymas karves daro laimingesnes, o laimingos karvės duoda daugiau pieno. Vadovaudamasi tokia logika kompanija „DeLaval“ pradėjo gaminti automatizuotą cilindro formos karvių masažo šepetį, kuris automatiškai pradeda suktis kai tik gyvūnas prie jo prisiliečia.

Kompanija „DeLaval“ užsiima įvairios fermoms skirtus įrangos gamyba. Gamintojo teigimu, šepetys yra visiškai saugus, be to, gyvūnas save „pasimasažuoti“ gali įvairiais kampais, kadangi šepetys yra pritvirtintas prie lanksčios ašies.

Įrenginys pagerina gyvulių savijautą – skatinama kraujo cirkuliacija, palaikoma odos švara, gyvūnai būna ramūs, ir, kaip teigia kompanijos atstovai, „turi ką veikti“.

Ir ne tik tai – karvės ir kiti jų naminiai giminaičiai neretai mėgsta pasikasyti į kietas aptvarų konstrukcijas, dėl ko jos kartais sulaužomos, o gyvūnas susižeidžia. Toks mechanizuotas įrenginys leidžia išvengti tokių incidentų, o geresnė pieno produkcija pasiekiama dėl pagerėjusios gyvūnų mitybos. Kaip toks įtaisas veikia žiūrėkite tolesniame video.

VIDEO: Swinging cow brush SCB DeLaval
Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min