Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Masinėse ėjimo varžybose Lietuvoje – nuo dar nevaikščiojančių kūdikių iki 80-mečių senjorų

Ėjimo varžybos
Roko Lukoševičiaus nuotr. / Ėjimo varžybos
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Jau šį šeštadienį Kaune vyks „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybos ir tai bus ketvirtasis toks renginys, šiemet įvykęs šalyje. Virš 2 500 žmonių iš visos Lietuvos ir svečių šalių į Pažaislį susirinks tiesiog pasivaikščioti – susipažinti su neatrastomis laikinosios sostinės vietomis, supažindinti svečius, pagerinti nuotaiką, savijautą bei už judėjimo galimybę atsidėkoti sąnariams.

„Dauguma mūsų kasdien juk tiek daug sėdime ir dažnai pamirštame apie paprasčiausią judėjimą – vaikščiojimą. Leiskite sąnariams padirbti – atvykite į Pažaislį ir eikime kartu pasivaikščioti“, – šyptelėjo renginio organizatorė Vlada Musvydaitė.

Ėjimo varžybų organizatoriams, skelbusiems, kad norint dalyvauti varžybose nesvarbu nei fizinis pasirengimas, nei amžius, pavyko sukviesti labai įvairų dalyvių būrį. Ėjimo varžybų dalyviai – nuo vos kelių mėnesių sulaukusių kūdikių iki jau 80 metų perkopusių senjorų.

Renginys pavadintas varžybomis ne dėl to, kad reikėtų varžytis su kitais, pagrindinis jūsų varžovas esate jūs pats. Finišavę dalyviai gaus rankų darbo medinius medalius, o jauniausias, vyriausias varžybų dalyviai bei masiškiausias darželis, mokykla, klubas, šeima gaus rėmėjų steigtus prizus.

Varžybose žmonės galės eiti dvejopai – tradiciškai ir šiuolaikiškai. Visiems renginio dalyviams bus išdalinti popieriniai ėjimo varžybų trasos žemėlapiai, kiti, turintys išmaniuosius telefonus, jau dabar gali parsisiųsti #Walk15 programėlę, kurioje – virtualus trasos žemėlapis su pažymėtais svarbiais Pažaislio objektais.

Programėlėje – ne tik Kauno trasa, bet ir ankstesnių varžybų, vykusių Lietuvoje, maršrutai. Žmonės kviečiami bet kada praeiti Vilniaus, Druskininkų ar Nidos trasas, o eidami taip pat galėsite susipažinti su trasoje esančiais objektais, mat programėlėje rasite jų aprašymus anglų ir lietuvių kalbomis.

„Man ši programėlė labiausiai patinka dėl to, kad galima susipažinti su trasoje praeitais objektais. Tiek mūsų ėjimo varžybų svetaine, tiek programėle gali naudotis ir anglakalbiai, – pasakojo sveikatingumo motyvatorė V.Musvydaitė. – Kauno ėjimo varžybose bus tikrai nemažai užsieniečių – daug jų jau atsiėmė dalyvių paketus. Juk ėjimo varžybos – puiki proga svečiams iš kitų šalių aprodyti Lietuvą – kartu su minia žmonių renki žingsnius ir tuo pat metu pasakoji apie šalį.“

„Trasa bus įdomi, nes vietovė yra tikrai graži ir daug kam nežinoma. Šią vietą labiau žino orientacininkai, o bėgikai ir ėjikai tik kartais čia užsuka“, – pasakojo ėjimo varžybų trasos kūrėjas, orientavimosi sporto treneris Algimantas Dambrauskas. – Pats Pažaislio kompleksas yra labai gražus, tad kviečiu visus apsilankyti.“

Renginio organizatorė į ėjimo varžybas skatina atvykti su viešuoju transportu, dviračių ar pėsčiomis – išvengsite spūsčių bei automobilio pasistatymo problemų.

Kad renginys praeitų sklandžiai, ėjimo varžybose dirbs 60 savanorių iš Vilniaus ir Kauno. „Kauniečiai savanorių registracijoje buvo itin aktyvūs, vertiname kiekvieno žmogaus, prisidėjusio prie šio renginio pagalbą“, – dėkojo V.Musvydaitė.

„Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybas spėjo pamėgti kurčnebyliai, būrelis jų varžybose dalyvauja visuose jau organizuotuose renginiuose. Ėjimo varžybų Kaune trasa iki „Melt Water“ Kids 5 000 žingsnių zonos bus patogi ir neįgaliojo, ir kūdikio vežimėliui.

Ėjimo varžybos Kaune vyks rugsėjo 24 dieną, šeštadienį, startas bus paskelbiamas 12 val. ir 12:30 val. prie Pažaislio vienuolyno automobilių stovėjimo aikštelės. Ėjimo mėgėjams trasa sudaryta Pažaislio šile.

Varžybų trasos ilgis – 15 000 žingsnių (apie 11,5 km). Ties 5 000 žingsnių bus įrengta vaikų zona. Vaikų nuo 4 iki 16 metų „Melt Water“ Kids vaikų zonoje lauks būrys specialistų. Vaikų zonoje taip pat bus „Melt Water“ talismanai leopardas Pūgis ir lapė Snaigė, kurie bus pasiruošę su visais nusifotografuoti ir pavaišinti naujuoju „Melt Water Kids“ vandeniu.

Viso renginio metu galėsite gerti ledo tirpsmo vandenį „Melt Water“, o finišavę prarastas naudingas medžiagas galėsite susigrąžinti atsigėrę natūralios „Sip Sap“ beržų sulos.

„Neatsiejamu ėjimo varžybų gėrimu jau seniai tapo „Sip Sap“ sula, kurios einantys labai laukia“, – pasakojo V.Musvydaitė.

Šįkart ėjimo varžybose dalyviai galės saugiai pasidėti daiktus. Juos patikimai ir nemokamai pasaugos DAIKTAMS.LT. Ieškokite daiktų saugotojų prie starto.

Ėjimo varžybų dalyvio paketą iš anksto galite atsiimti penktadienį PC „Mega“, centrinėje aikštėje prie akvariumo nuo 13 iki 20 val. Paketą galite atsiimti varžybų dieną, prie starto vartų, registracijos palapinėje nuo 10 iki 12 val.

Vis dar galite registruotis internetu. Daugiau informacijos apie renginį ir nemokama informacija: www.ejimovarzybos.lt. Užsiregistruoti galėsite ir renginio dieną, prie starto vartų, registracijos palapinėje nuo 10 iki 12 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min