TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Medikai patvirtino, kad ŽIV užsikrėtęs vyras galutinai išgydytas

Medikai įsitikinę, kad žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) užsikrėtęs vokietis, kuriam buvo atlikta kaulų čiulpų persodinimo operacija, galutinai pasveiko.
Tyrimo rezulatatai gali smarkiai pasitarnauti medicinai.
Medikai / „Scanpix“ nuotr.

Timothy Ray Brownui, kurį medikai vadina Berlyno pacientu, kaulų čiulpų persodinimo operacija atlikta 2007 metais, gydant nuo leukemijos. Transplantacijai buvo parinktas donoras, kuris yra genetinės mutacijos, darančios jį atsparų ŽIV infekcijai, nešiotojas. Iki operacijos paciento kaulų čiulpai buvo nužudyti, taikant radiaciją ir stiprius vaistus, rašo Msnbc.com.

Atlikus persodinimą virusas paciento kūne nustojo daugintis ir jam nebereikėjo vartoti jokių vaistų ŽIV plitimui stabdyti. Iš pradžių baimintasi, kad toks efektas gali būti trumpalaikis, tačiau šių metų gruodžio pradžioje, praėjus trejiems su puse metų, medikai žurnale „Blood“ patvirtino, kad rezultatai „tvirtai rodo, jog ŽIV infekcija buvo išgydyta“. Paciento kaulų čiulpai funkcionuoja normaliai, ŽIV viruso ląstelių jo kūne nerasta.

Tačiau kol kas medikai atsargiai žiūri į šį vienetinį atvejį, nes pacientui atlikta operacija buvo itin pavojinga. Be to, būtų sunku rasti persodinimui tinkamų donorų – anksčiau minėtą mutaciją turi vos 1 proc. Šiaurės Europos gyventojų.

Taigi šis atradimas dar nereiškia, kad rastas vaistas nuo ŽIV, tačiau suteikia viltį daugiau nei 33 mln. žmonių visame pasaulyje, užsikrėtusių ŽIV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius