Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Metelių regioniniame parke į laisvę bus išleista beveik pusšimtis balinių vėžlių

Pietvakarių Lietuvoje, Metelių regioniniame parke, į laisvę penktadienį bus išleisti 45 baliniai vėžliukai ir 67 raudonpilvės kūmutės.
Balinis vėžlys
Balinis vėžlys / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šie gyvūnai saugomi, įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą.

Ta proga Metelių regioninio parko lankytojų centre Lazdijų rajone rengiamos išlydėtuvės, pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT).

Lietuvos zoologijos sodas su Metelių ir Veisiejų regioninių parkų direkcijomis projektus balinių vėžlių ir raudonpilvių kūmučių populiacijoms išsaugoti ir pagausinti vykdo jau daugiau kaip dešimtmetį.

VSTT teigimu, gausėjant balinių vėžlių populiacijai gamtoje, regioninių parkų darbuotojams vis lengviau rasti balinių vėžlių kiaušinių dėtis, iš kurių išsiritusiais vėžliukais pirmaisiais, sunkiausiais, jų gyvenimo metais rūpinasi zoologijos sodo specialistai.

Paimami netinkamose vietose sudėti kiaušiniai ar jau išsiritę lizduose tūnantys vėžliukai, pavyzdžiui, netoli kelio, dirbamų laukų ir pan., nes ten likę gali būti sunaikinti.

Pasak aplinkosaugininkų, kiek sunkiau rasti po vandeniu besislepiančius raudonpilvių kūmučių ikrus, ypač po užsitęsusių vasarų sausrų.

Pernai jų išaugintas ir paleistas rekordinis skaičius – 318.

Balinis vėžlys – vienintelė vėžlių rūšis, gyvenanti Lietuvos gamtoje. Šie gyvūnai įrašyti ir į tarptautinę, ir į Lietuvos raudonąsias knygas, jie saugomi visose Europos Sąjungos šalyse.

Prieš šimtą metų šie vėžliukai gyveno visoje Lietuvos teritorijoje, bet pradėjus aktyviai melioruoti laukus, jų buveinės sunaikintos.

Raudonpilvės kūmutės – kūmučių šeimos varliagyvis, nuo 1989 metų įrašytas Į Lietuvos raudonąją knygą. Jos paplitusios Vidurio ir Ryto Europoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius