Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 30d. 15:41

Mikalojui Radvilai Juodajam skirta moneta bus pristatyta jo 500-ųjų gimimo metinių dieną

Moneta, skirta Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osios gimimo metinėms
Lietuvos banko nuotr. / Moneta, skirta Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osios gimimo metinėms

Trečiadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osioms gimimo metinėms.

Mikalojus Radvila Juodasis, Olykos ir Nesvyžiaus kunigaikštis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) didysis maršalka, Vilniaus vaivada ir LDK kancleris, gimęs 1515 m. vasario 4 d., buvo neeilinių gabumų ir išskirtinio ryškumo politinė figūra XVI a.

Kolekcinės monetos dailininkas Rytas Jonas Belevičius. Monetas nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla 3 tūkst. vnt. tiražu.

Lietuvos banko nuotr./Moneta, skirta Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osios gimimo metinėms
Lietuvos banko nuotr./Moneta, skirta Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osios gimimo metinėms

Moneta bus pristatyta visuomenei vasario 4 dieną, 11 val. Radvilų rūmų muziejaus Portretų salėje (Vilniaus g. 24, Vilniuje).

Kiekviena valstybė narė, kurios valiuta yra euras, turi teisę kaldinti kolekcines eurų monetas, savo nuožiūra pasirinkdama nominalą, metalą ir kitas ypatybes.

Šios monetos turi reikšmingai skirtis nuo apyvartinių monetų bent dviem iš šių trijų požymių: spalva, skersmeniu ar svoriu. Tokios monetos yra mokėjimo priemonė tik jas išleidusioje šalyje, skirtingai nei apyvartinės ir proginės eurų monetos, galiojančios visoje euro zonoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min