Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 14d. 08:00

Mobilusis parašas: greičiau, patogiau, saugiau. Kartą išbandžius, sugrįžti atgal nebenori

Mobilusis telefonas
123rf.com nuotr. / Mobilusis telefonas

Praėjusį kartą apžvelgėme, kas yra mobilusis parašas. Šįkart patys vartotojai pasakoja, kodėl mobiliuoju parašu naudotis yra greičiau, patogiau ir saugiau.

„Lietuviai tik pradeda atrasti mobiliojo parašo privalumus, nors, pavyzdžiui, kaimynai estai šia paslauga naudojasi itin aktyviai ir pasitiki tiek, kad net naudoja balsuodami rinkimuose. Norėdami parodyti, kad mobilusis parašas palengvina gyvenimą, paprašėme pačių naudotojų papasakoti, kaip jų darbą pakeitė naujoji identifikavimo priemonė“, – sako Egidijus Adomkaitis, bendrovės „Bitė Lietuva“ Išmaniųjų ekspertas.

Saugus lyg notaras, tik patogesnis

Mobilųjį parašą naudojame svarbiems reikalams – prisijungti prie e. bankininkystės, deklaruoti gyvenamąją vietą, užregistruoti naują automobilį ir kitais atvejais, reikalaujančiais teisiškai galiojančio patvirtinimo. Todėl labai svarbu užtikrinti nepriekaištingą saugumo lygį, ir specialistai užtikrina, kad mobilusis parašas yra patikimiausia priemonė.

Informacijos saugos sprendimų bendrovės „VORAS Consulting“ vadovas Paulius Petrėtis sako, kad dokumentą, pasirašytą mobiliuoju parašu, galima palyginti su pasirašytu pas notarą: „Neretai žmonės būgštauja, kad mobilusis parašas neatrodo saugus, nes jo negali fiziškai apčiuopti. Tačiau situacija priešinga – popierinio parašo atveju mes dažnai net nežinome, kaip turi atrodyti pats parašas, ir net negalėtumėme atskirti, ar jis nėra suklastotas. Tuo tarpu kiekvieno mobiliojo parašo savininko tapatybė patikrinama patikimų bankininkystės ar sertifikuotų registrų centrų sistemų, tad jos neįmanoma suklastoti. Visai kaip atėjus pas notarą – šis atpažįsta žmogų pagal jo pasą ir tik tuomet leidžia pasirašyti dokumentą.“

VIDEO: Mobilusis parašas. Kodėl verta juo naudotis?

Itin patogus: vietoj septynių kodų generatorių – vienas telefonas

Kitas mobiliojo parašo privalumas – patogumas. Turbūt ir patys pastebėjote, kad savo mobiliojo telefono dauguma nepaleidžiame iš rankų, todėl jis yra patogus įrankis pasinaudoti daugeliu kasdienių paslaugų.

Pasak logistikos bendrovės „Eugesta“ vyr. buhalterės Šarūnės Šostakienės, senosios identifikavimo priemonės stipriai apsunkindavo darbą: „Iki mobiliojo parašo turėjau bendrovės penkis banko kodų generatorius ir du asmeninius. Tai reiškė, kad privalėjau juos nuolat nešiotis kartu ir dažnai pasimesdavau tarp galybės generatorių ir kodų. Su mobiliuoju parašu liko vienas telefonas, kurį visada turiu šalia ir galiu prisijungti prie bankų ir kitų darbui reikalingų sistemų bet kada ir iš bet kurios vietos.“

Jai antrina ir draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Partnerių ir alternatyvių pardavimo kanalų grupės vadovas Anton Timofejev: „Lyginant mobilųjį parašą su kitomis identifikavimo priemonėmis, jis yra patogiausias ir paprasčiausias vartotojui vien dėl to, kad nereikia kitų priemonių ar instaliuoti papildomų programų. Užtenka turėti mobilųjį telefoną. Prisimenant, kiek reikėdavo suvesti įvairių kodų, naudojantis senąja banko kodų kortele, norisi šypsotis – dabar tai atrodo nepatogu ir sudėtinga, be to, užtrukdavo gerokai ilgiau. Mobiliojo parašo atveju tereikia atsiminti vieną specialų kodą ir svarbiausios paslaugos yra pasiekiamos ranka.“

Itin greitas: visi reikalingi parašai keliais paspaudimais

Anot finansų įstaigos „General Financing“ biuro administratorės Aistės Komičienės, mobiliojo parašo panaudojimo paprastumas ir greitis džiugina kasdien: „Mobiliuoju parašu naudojuosi ne vienerius metus ir neįsivaizduoju, kaip įmonės dokumentus galėčiau pasirašyti kitaip. Priežastis labai paprasta – šis identifikavimo būdas yra greitas ir taupo daug laiko. Greitai pasirašai, keliais paspaudimais nusiunti vadovams, jie pasirašo ir atsiunčia atgal. Nebereikia fiziškai nešioti dokumentų ar bandyti „pagauti“ kolegas darbo vietoje, siekiant surinkti parašus.“

Kaip pasakoja ekspertai, m. parašo vartotojų patogumui veikia net keletas svetainių (pavyzdžiui, Isign.io ar Gosign), kuriose galima pasirašyti dokumentus, sekti pasirašymo procesą, saugoti m. parašu pasirašytus dokumentus.

Šiuo metu „Bitės“ klientams, priklausomai nuo pasirinkto plano, mobiliojo parašo paslauga suteikiama nemokamai iki 12 mėnesių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Žiemos olimpinės žaidynės

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min