Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moksleiviai bus vėl kviečiami prakalbinti kompiuterį lietuviškai

Jaunuoliai prie kompiuterio
Photos.com / Jaunuoliai prie kompiuterio
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Švietimo ir mokslo ministerijos Mažojoje salėje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria įsipareigojama organizuoti trečiąjį lietuvių kalbos konkursą moksleiviams „Švari kalba – švari galva“, paantrašte „Prakalbink kompiuterį lietuviškai“.

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), bendrovė „Tilde IT“, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“.

Jau du kartus vykusio konkurso tikslas – skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą bei atkreipti visuomenės dėmesį į lietuvių kalbos vartojimo elektroninėje terpėje problemas. Apie tai konkurso „Švari kalba – švari galva“ iniciatoriai pirmieji prieš daugiau nei porą metų pradėjo viešą diskusiją ir jau turi pasekėjų bei darbų tęsėjų.

„Jau dabar nemažai moksleivių ir mokytojų mūsų teiraujasi, ar kitais metais vėl bus rengiamas jų pamėgtas konkursas. Galime pažadėti, jog kitų metų pradžioje jau trečią kartą visus moksleivius pakviesime prakalbinti kompiuterį lietuviškai“, – teigia konkurso iniciatorės – bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

ŠMM sekretorius Dainius Numgaudis pažymėjo, jog be galo svarbu nuo mažų dienų formuoti tinkamus jaunosios kartos įgūdžius ir požiūrį į lietuvių kalbos rašmenų vartojimą dirbant kompiuteriais bei kitomis naujausiomis technologijomis.

„Ypatinga, kad šiame projekte nekyla šiuo metu skaudūs finansiniai klausimai, nesidalinami ministerijos ar valstybės biudžeto pinigai. Kaip rodo šio konkurso organizavimo patirtis – dažnai dideliems darbams užtenka noro, iniciatyvos ir kūrybinio bendradarbiavimo“, – kalbėjo „Strateginių komunikacijų centro“ direktorė Dalia Kutraitė Giedraitienė.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė bendradarbiavimą ir konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizavimą palygino su stiklo karoliukų kalnu, kai kiekviena pusė įneša savo indėlį lyg stiklinį karoliuką ir sudeda juos į vieną vietą.

Bendrovės „Tilde IT“ iniciatyva 2008 metais subūrus verslo ir valstybinių institucijų pastangas buvo surengtas pirmasis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“. Jame dalyvavo per du su pusę tūkstančio moksleivių iš visos Lietuvos. 2009 metų pavasarį vykusiame antrajame moksleivių konkurse dalyvavo jau per tris tūkstančius 7, 8 ir 9 klasių moksleivių, o konkurso laimėtojus ir jų lietuvių kalbos mokytojus prezidentūroje apdovanojo prezidentas Valdas Adamkus.

Planuojama, jog trečiasis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ vyks 2010 metų pradžioje. Konkurso organizatoriai tikisi, jog jame dalyvaus per 5 tūkstančius moksleivių iš visos Lietuvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min