Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 09:55

Moksleiviai per mėnesį surinko daugiau nei 1200 kilogramų senų baterijų

Elementai
123rf nuotr. / Moksleiviai per mėnesį surinko daugiau nei 1200 kg senų baterijų

Lietuvos mokyklas vienijančios socialinės akcijos „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” pirmojo etapo metu moksleiviai surinko 1200 kg senų baterijų. Tiek atliekų akcijos organizatoriams atidavė daugiau nei 70 šalies mokyklų, aktyviai prisijungusių prie lapkričio mėnesį vykusio pirmojo projekto etapo. Didžiausi rūšiavimo aktyvistai – Lazdijų, Kauno, Klaipėdos ir Tauragės rajonų moksleiviai. Jie surinko daugiausiai nebenaudojamų elementų.

„Šio projekto tikslas – ne surinkti atliekų kilogramai, bet kintantis jaunimo požiūris į aplinkos tausojimą. Darbščiausių mokinių susitikimai su geriausiais šalies krepšininkais yra ne tik atlygis už tinkamai surūšiuotas atliekas, bet  ir patvirtinimas, kad draugiškumas aplinkai yra bendražmogiška vertybė, vienodai rūpinti visiems,“ – teigia Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) vadovas Mantas Varaška.

Pasibaigus pirmajam akcijos etapui, pirmųjų vietų nugalėtojai – beveik 1000 mokinių – bus apdovanoti bilietais į krepšinio klubų Kauno „Žalgiris“ ir BC „Lietuvos Rytas“ rungtynes. Iki varžybų akcijos laureatams organizatoriai su vienu iš „Žalgirio“ komandos žaidėju planuoja surengti tiesioginį vaizdo pokalbį, kurį internete galės stebėti visi norintys. 

Vasarį moksleivių laukia jau antrasis akcijos etapas – dujošvyčių lempų atliekų rinkimas. Jo laimėtojai taip pat bus apdovanoti iki 150 bilietų į vienas Vilniaus „Lietuvos ryto“ ar Kauno „Žalgirio“ krepšinio rungtynes namų arenoje. Antrų–trečių vietų akcijos laimėtojai turės teisę į savo mokyklą pasikviesti vieną krepšininką iš pasirinktos komandos, kad pabendrautų apie krepšinį, treniruotes, sveiką gyvenimo būdą  bei švarią aplinką. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:46
01:50
04:41

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min