TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai atskleidė ilgesnio gyvenimo receptą

Džiaugsmas
Fotolia nuotr. / Džiaugsmas
Šaltinis: 15min
0
A A

Norite gyventi ilgiau? Mokslininkų teigimu, tereikia išsikelti sau tikslą, – rašo portalas Independent.co.uk.

Naujausi tyrimai atskleidžia, kad nesvarbu, kiek jums metų, tačiau svarbiausia yra kelti sau aiškų tikslą. Būtent jis gali prailginti jūsų gyvenimą.

Anot mokslininkų, jų tyrimo rezultatai kalba apie tai, kaip tikslo išsikėlimas susijęs su gyvenimo trukme.

Gyvenimo krypties radimas, tikslų nusistatymas ir žinojimas, ko jūs siekiate, gali padėti jums gyventi ilgiau. Ir nesvarbu, koks būtent jūsų tikslas“, – sako tyrėjas.

„Mūsų rezultatai rodo, kad gyvenimo krypties radimas, tikslų nusistatymas ir žinojimas, ko jūs siekiate, gali padėti jums gyventi ilgiau. Ir nesvarbu, koks būtent jūsų tikslas“, – sako tyrėjas dr. Patrickas Hillas iš Kalifornijos Caretono universiteto.

Jau ankstesni tyrimai atskleidė, kad vienas iš ilgaamžiškumą lemiančių veiksnių yra tikslo kėlimas, tačiau šį kartą mokslininkai tyrime tikslo kėlimo efektą izoliavo nuo kitų psichologinių ir socialinių veiksnių, darančių įtaką gyvenimo trukmei. Be to, šį kartą mokslininkai į tyrimą įtraukė ir jaunesnes amžiaus grupes. Tyrime dalyvavo žmonės, kurių amžius svyruoja nuo 20 iki 75 metų.

Mokslininkai tyrimo dalyviams buvo pateikę anketas, kuriose jie turėjo save įvertinti ties tokiais teiginiais kaip: „Kai kurie žmonės gyvena be tikslo, tačiau nesu vienas iš jų“, „Gyvenu šia diena ir negalvoju apie ateitį“ ir „Kartais jaučiuosi taip lyg padariau viską, ką turėjau savo gyvenime“. Praėjus 14 metų po šios apklausos, 9 proc. tyrimo dalyvių jau buvo mirę. Tie, kurie tebegyveno, save buvo įvertinę kur kas geriau ties savo tikslu gyvenime. Dėl didesnės mirtingumo rizikos, nei jaunesnė amžiaus grupė, ir galbūt dėl didesnio poreikio atrasti gyvenimo kryptį išėjus į pensiją, mokslininkų teigimu, labiau „tikslo išsikėlimo“ faktoriaus veikiama yra vyresnių žmonių kategorija. Vis dėlto, anot jų, kelti sau tikslą svarbu visoms amžiaus grupėms

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Tikslas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min