Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 5d. 22:49

Mokslininkai siūlo įvesti naują kalendorių, kuris būtų patogesnis nei dabartinis

Penktadienis, tryliktoji
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Penktadienis, tryliktoji
Pamirškite plėšomo kalendoriaus lapus, apskritai kalendorius ir gimtadienius, kiekvienais metais būnančius skirtingomis savaitės dienomis.

Johnso Hopkinso universiteto mokslininkai sako atradę geresnį būdą, kaip fiksuoti bėgantį laiką: jie sudarė kalendorių, kuris yra identiškas jau praėjusiems metams.

Mokslininkų siūlomas kalendorius yra nuodugniai patikrintas ir padalytas į mėnesius, savaites ir dienas taip, kad kiekviena kalendorinė diena kiekvienais metais atitiktų tą pačią savaitės dieną. Pavyzdžiui, Kalėdos visada būtų tik sekmadieniais, rašo Foxnews.com.

„Šis kalendorius galbūt nėra toks tikslus, kaip šiuo metu naudojamas Grigaliaus kalendorius, bet yra tiesiog yra patogesnis“, – sako vienas iš kalendoriaus kūrėjų astrofizikas Richardas Henry.

Mokslininkai teigia, kad dabartinis kalendorius nėra patogus, nes kiekvieni metai yra 365,2422 dienų ilgio, tad papildomas laikas sudedamas ir kas ketverius metus atsiranda dar viena papildoma diena (vasarį).

Siūlomo kalendoriaus struktūra paprasta: po dviejų mėnesių, turinčių po 30 dienų, sektų vienas turintis 31 dieną, o vietoj keliamųjų metų reikėtų  įvesti papildomą savaitę, kuri metų pabaigoje prisidėtų kas 5–6 metus.

Kalendoriaus kūrėjai tvirtina, kad toks metų planavimas būtų žymiai patogesnis verslui, nes šventės būtų suplanuotos ir jas minėti reiktų kiekvienais metais tą pačią dieną.

Tačiau kad ir koks būtų paprastas kalendoriaus modelis, žmonėms jis gali nepatikti.

„Bet mano gimtadienis visada būtų trečiadienį! – džiaugiasi R.Henry.

Tačiau jis primena, kad savo gimtadienius kaip ir kitas šventes galima paminėti ir kitomis savaitės dienomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min