TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkas: netolimoje ateityje gimę žmonės galės išgyventi tūkstantį metų

Laiminga senatvė
123rf nuotr. / Laiminga senatvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Gerontologijos mokslų daktaras Aubrey De Grey teigia, kad pasaulyje jau gyvena žmogus, kuris sulauks 150-ojo savo gimtadienio. Maža to, mokslininkas yra įsitikinęs, kad per artimiausius du dešimtmečius gims žmogus, kuris išgyvens net tūkstantį metų.

Žmogaus organizmo senėjimo priežastis tiriantis A.De Grey teigia esąs įsitikinęs, jog dar jam esant gyvam medikai turės visas priemones tam, kad „išgydytų“ žmonių senėjimą, rašo Dailymail.co.uk.

Jis mano, kad tai bus atlikta išnaikinant visas ligas ir neribotam laikui prailginant žmogaus gyvenimo trukmę.

„Aš sakyčiau, kad yra 50/50 tikimybė, kad senėjimas taps mediciniškai kontroliuojamas per ateinančius 25 metus ar panašiai. Tai yra, senėjimas bus kontroliuojamas panašiai, kaip šiuo metu gydomos dauguma infekcinių ligų“, – sakė A.De Grey.

Periodinis sveikatos „remontas“

Didžiosios Britanijos mokslininkas mano, kad ateityje žmonės lankysis pas daktarus reguliariam „palaikymui“, į kurį įeis genų, kamieninių ląstelių terapijos, imuninės sistemos sustiprinimas ir daugybė kitų pažangių gydymo būdų, kurie leis palaikyti gerą formą.

Kadras ia YouTube/Gerontologijos mokslų daktaras Aubrey De Grey.
Kadras iš „YouTube“/Gerontologijos mokslų daktaras Aubrey De Grey.

A.De Grey senėjimą apibūdina kaip per visą gyvenimą susikaupusių molekulių ir ląstelių pažeidimų visumą.

„Ateityje žmonės galės periodiškai apsilankyti pas daktarus, kurie atstatys šiuos molekulių ir ląstelių pažeidimus, kol jie nepasiekė tos ribos, kuri yra žalinga“, – sakė jis.

Kada tai bus įmanoma ir kiek prailgės gyvenimo trukmė – ginčijamasi, tačiau tendencijos aiškios.

Kasmet potenciali žmonių gyvenimo trukmė prailgėja trejais mėnesiais. Ekspertai mano, kad iki 2030-ųjų pasaulyje bus per milijoną žmonių, sulaukusių šimto metų ir daugiau.

Iki šiol ilgiausiai išgyvenęs žmogus buvo prancūzė Jeanne Calment, kuri mirė 1997 metais sulaukusi 122 metų ir 164 dienų. O pernai Japonijoje buvo daugiau nei 44 tūkst. žmonių, sulaukusių 100 metų ir daugiau.

A.De Grey idėjos gali atrodyti pernelyg toliaregiškos. Tačiau 2005 metais Masačiusetso Technologijų instituto „Technology Review“ žurnalo įsteigtos 20 tūkst. JAV dolerių premijos bet kuriam biologui, kuris įrodys, kad A.De Grey teorija yra „tokia klaidinga, kad net neverta mokslinių diskusijų“, iki šiol niekas nelaimėjo.

Senatvė neprirakins prie lovų

Kai kuriems žmonėms perspektyva gyventi tūkstantį metų neatrodo itin patraukli, o prieš akis kaipmat išnyra prie lovos prikaustyto ligoto senuko vaizdas.

Mūsų tyrimai leis pagerinti žmonių sveikatą, o ilgesnė gyvenimo trukmė bus lyg šalutinis efektas“, – aiškina mokslininkas.Tačiau A.De Grey tikina, kad jo tyrimai koncentruojasi ne į gyvybės palaikymą, o senatvės nutolinimą.

„Kalba eina apie žmonių apsaugą nuo ligų, kurios pasireiškia senstant. Mūsų tyrimai leis pagerinti žmonių sveikatą, o ilgesnė gyvenimo trukmė bus lyg šalutinis efektas“, – aiškina mokslininkas.

„Svarbią vietą čia užima kamieninių ląstelių terapija. Ji leistų atstatyti vieno tipo žalą, tai yra, prarandamas ląsteles, kai vienos miršta, o kitos automatiškai nepasigamina. Tokie klinikiniai bandymai jau atliekami (su žmonėmis)“, – sakė A.De Grey.

Daugiausia senyvų žmonių šiuo metu miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. A.De Grey teigia, kad širdies priepuolius ir smūgius dažniausiai sukelia „molekulinės šiukšlės“ – medžiagų apykaitos šalutiniai produktai, – kurių kūnas nesugeba išskaidyti ar pašalinti.

Mokslininkas su kolegomis JAV dirba siekdami nustatyti, kaip šias „šiukšles“ iš ląstelių pašalina kitų gyvūnų organizmai. Tuomet darbą perims genų terapija.

A.De Grey teigia, kad kiekvienas postūmis medicinos srityje, leisiantis prailginti gyvenimo trukmę, suteiks mokslininkams daugiau laiko tolesniems tyrimams.

„Jei mūsų turimos priemonės leis atitolinti senėjimą greičiau, nei bėga laikas, mes turėsime daugiau laiko atrasti dar tobulesnių priemonių“, – sakė jis.

Siūlome pasižiūrėti vieną iš A.De Grey prezentacijų (anglų k.):

VIDEO: Aubrey de Grey at TEDMED 2009

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min