Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nakvynė, gėrimai ir saldžios bulvės Pekine

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Po Pietryčių Aziją keliaujantys vilniečiai Rytis ir Kotryna dienraščio „15min“ skaitytojams pasakoja, ką galima nuveikti su 15 Lt Kinijos sostinėje Pekine. Kinijos valiuta – ženminbi juanis (CNY). 15 Lt – tai beveik 38 CNY.

Kaip ir kiekvienoje sostinėje, kainos Pekine ženkliai didesnės nei kitose šalies dalyse. Todėl 15 Lt čia labai maža pinigų suma, nors ir iš to galima šį bei tą „išspausti“.

Nakvynė Pekine brangi, jeigu kituose miestuose Kinijoje už 15 Lt buvo galima išsinuomoti lovą (angl. dormitory) centre, tai sostinėje tai padaryti labai sunku. Netgi lankantis ne turistinio sezono metu (pagrindinės šventės, šiltasis metų laikas) už šią sumą lovą pavyks rasti tik miesto pakraščiuose. Nukakti iki jų iš miesto centro bus patogu metro, už 40 Y nusipirksite 20 važiavimų.

Alus nustebino, vynas nuvylė

Kad nakvynė prastame viešbutėlyje nebūtų slegianti, jame už 15 Lt galite nusipirkti net 6 butelius kiniško alaus. Tik nepagalvokite, kad tai dėmesio nevertas alus. Priešingai, atvykę europiečiai į Kiniją, atsivežė ir savo patirtį. Todėl įsigysite butelį gero alaus, ir dar 0,6 litro! Mėgstantiems vyną, kiniško vyno butelis kainuos 40 Y, tačiau vietinis vynas toks blogas, kad užsieniečiai jį naudoja nebent maistui gaminti. Dėmesio, ekstremalai ir stiprių gėrimų mėgėjai. Už 15 Lt jūs gautumėte 8 stikliukus (40 ml) gydančio, magiško užpilo: degtinės, metus laikytos užpiltos ant gyvačių, šikšnosparnių, grybų. Taip nerašytume, jeigu nebūtume patys šio gėrimo ragavę - atominis užtaisas, skonis geras, o išgėrus, vos po keleto minučių pradeda kaisti oda.

Pekino gatvėse sutinkami gatvės „virėjai“, siūlantys tradicinį pigų „patiekalą“ – keptą ant žarijų bulvę. Už 40 Y jų nusipirksite net 20 vienetų, manau, to pakaktų kelioms dienoms. Tik nereikia nustebti, jog bulvė saldi, tai tarsi tradicinis gatvės maistas. Išalkus vaisių, šalia esantis pardavėjas už tą pačią sumą jums pasiūlys 5 ananasus, tiesa, ne tokius saldžius kaip Tailande ar Vietname.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min