Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 7d. 18:35

NASA išpeikė visas pasaulio pabaigos teorijas ir paskelbė, kad pasaulio pabaigos 2012 metais nebus

Mokslininkai sako, kad nereikia nerimauti dėl pasaulio pabaigos teorijų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mokslininkai sako, kad nereikia nerimauti dėl pasaulio pabaigos teorijų.
Nepaisant paskutinio teismo dienos teorijos, internetinių gandų ir Holivudinių sąmokslo teorijų, pasaulio pabaigos 2012 metais neišvysime, sako JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) mokslininkai.

Pasakojimų apie 2012 metų apokalipsę apstu (nuo paslaptingos planetos, atsitrenksiančios į Žemę, iki katastrofiškos Saulės audros), tačiau mokslininkai, tyrę pasaulio pabaigos teorijas, sako, kad nėra ko nerimauti.

Kad gyventojai galėtų nusiraminti, NASA pateikė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie 2012 metų pasaulio pabaigos teorijas.

Ar 2012 metais Žemei kas nors gresia?

2012 metais Žemei nieko nenutiks. Mūsų planeta gyvuos dar daugiau nei 4 milijardus metų. Viso pasaulio mokslininkai nežino apie jokią grėsmę, kuri yra galimai susijusi su 2012 metais.

Kas išpranašavo, kad 2012 metais bus pasaulio pabaiga?

Viskas prasidėjo po istorijų apie paslaptingą Nibiru planetą, kurią neva atrado šumerai ir kuri gali atsitrenkti į Žemę. Šis susidūrimas iš pradžių buvo numatytas 2003 metų gegužę, tačiau nieko neįvykus, susidūrimas buvo perkeltas į 2012 metų gruodį. Tada šios pasakos buvo sujungtos su besibaigiančiu majų kalendoriaus ciklu ir buvo „nustatyta“, kad pasaulio pabaiga ateis 2012 metų gruodžio 21 dieną.

Ar 2012 metais majų kalendorius tikrai baigiasi?

Taip, kaip jūsų virtuvėje kabantis kalendorius nenutraukia laiko tėkmės, taip ir majų kalendorius nenustos egzistuoti po 2012 metų gruodžio 21 dienos. Ši data yra ilgo majų laiko skaičiavimo ciklo pabaiga, bet kaip sausio 1-ąją dieną mes pradedame skaičiuoti naują periodą, taip ir majai po gruodžio 21 dienos pradės naują laiko ciklą.

Ar gali planetų rikiavimasis į vieną eilę turėti įtakos Žemei?

Per ateinančius kelis dešimtmečius nebus jokių planetų rikiavimųsi į vieną eilę, o jei ir būtų, tai neturėtų jokių padarinių Žemei. Kiekvieną gruodį Žemė ir Saulė išsirikiuoja su Paukščių tako centru apytikriai į vieną liniją, tačiau tai yra natūralus dalykas, neturintis jokių pasekmių.

Ar egzistuoja tokios planetos kaip Nibiru, Planeta X, ar Eris, kurios artėja Žemės link ir gali į ją atsitrenkti?

Nibiru ir kitos istorijos apie tokias planetas tėra internetinės apgaulės. Nėra jokių faktinių pagrindimų šiems tvirtinimams. Jei Nibiru ar Planeta X tikrai egzistuotų, tai astronomai sektų šių planetų judėjimą, o šios planetos jau būtų matomos ir „plika“ akimi. Aišku yra tai, kad jos neegzistuoja.

Eris egzistuoja, bet tai yra nykštukinė planeta, tokia kaip Plutonas, kuris yra Saulės sistemos išorėje. Arčiausiai iki Žemės jis gali priartėti iki ne daugiau kaip 6 milijardų kilometrų.

Žemė visada buvo objektas, į kurį smogdavo kometos ir asteroidai, tačiau dideli smūgiai yra reti.

Ar tiesa, kad Žemės poliai sukasi 180 laipsnių kampu ir kad tai vyksta ne dienomis, bet valandomis?

Žemės polių apsivertimas yra neįmanomas. Žinoma, žemynai lėtai juda (pavyzdžiui, Antarktida, kuri prieš šimtus milijonų metų buvo šalia pusiaujo), bet tai nesusiję ir nesukelia jokių Žemės polių apsivertimų. Tačiau daugelis katastrofas pranašaujančių internetinių svetainių kvailina žmones teigdami apie polių apsikeitimą.

Ar yra pavojus, kad 2012 metais į Žemę gali smogti meteoritas?

Žemė visada buvo objektas, į kurį smogdavo kometos ir asteroidai, tačiau dideli smūgiai yra reti. Paskutinis didelis smūgis buvo prieš 65 milijonus metų. Po šio smūgio išnyko dinozaurai.

Šiais laikais NASA astronautai atlieka tyrimus, vadinamus „Spaceguard Survey“. Astronautai tyrimų metu siekia atrasti asteroidus žymiai anksčiau, nei jie atsitrenkia į Žemę. Mes jau nustatėme, kad nėra jokių didelių asteroidų, kurie mums grasintų.

Ką NASA mokslininkai mano apie paskutinio teismo dieną?

Kur yra mokslas, kai kalbame apie tokius tvirtinimus? Kur įrodymai? Mes negalime pakeisti paprasto fakto, kad nieko nėra, išskyrus prasimanymus knygose, kino filmuose ir internete. Nėra jokių tikėtinų įrodymų, tvirtinant apie neįprastus įvykius artėjant 2012 metų gruodžiui.

Ar 2012 metais yra pavojus dėl didelių Saulės audrų?

Saulės veikla turi reguliarų ciklą, kurio didžiausias aktyvumas kartojasi maždaug kas 11 metų. Šios audros gali nutraukti komunikacinį ryšį su palydovais, tačiau inžinieriai stengiasi juos apsaugoti. Bet kuriuo atveju, nėra jokio Saulės audrų ryšio su 2012 metais.

Kitas Saulės audrų didžiausias aktyvumas bus tarp 2012 ir 2014 metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min