Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 09, 23:42

NASA kuria erdvėlaivį „Orion“, kuris astronautus nuskraidins į Mėnulį, asteroidą arba Marsą

2014 metų pradžioje planuojamas pirmasis JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) kuriamo erdvėlaivio „Orion“ bandomasis skrydis.
NASA
NASA / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

BBC rašo, kad erdvėlaivis bus nepilotuojamas žmogaus.

Planuojama, kad „Orion“, atlikęs bandomąją misiją, nukris į vandenyną.

Projektuojamas erdvėlaivis turėtų pasitarnauti kaip transporto priemonė – paimti astronautus, esančius Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (TKS), ir juos nugabenti į Mėnulį, asteroidą ar net Marsą.

NASA kuria ir specialią naują raketą, šiuo metu žinomą kaip „Space Launch System“ (SLS). Ši raketa turėtų padėti „Orion“ erdvėlaiviui patekti į orbitą.

Pirmasis žmogaus pilotuojamas „Orion“ skrydis planuojamas 2020 metais. Viskas priklauso nuo NASA finansinių galimybių, kurios yra svarstomos JAV Kongrese ir Baltuosiuose rūmuose.

Šiuo metu nėra žinomas tikslus SLS ir „Orion“ kelionių žemėlapis. JAV prezidentas Barackas Obama yra tik kalbėjęs apie žmonių nuskraidinimą į asteroidą ir Marsą.

NASA atstovai teigia, kad tarp galimų „Orion“ misijų – skrydis iki 36 tūkst. kilometrų nuo Žemės nutolusių didelės vertės telekomunikacijų palydovų, kuriuos reikia sutaisyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min