Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NASA: mus gali užpulti ateiviai, nes mes niokojame planetą

Filme „Nepriklausomybės diena“ NC atstovai nebuvo nusiteikę draugiškai.
Kadras iš filmo / Filme „Nepriklausomybės diena“ ateiviai nebuvo nusiteikę draugiškai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiltnamio efekto pažabojimas mus gali apsaugoti nuo ateivių atakos. NASA mokslininkų parengtoje ataskaitoje teigiama, kad nežemiškos būtybės gali pastebėti pokyčius Žemės atmosferoje ir imtis drastiškų veiksmų – neleisti žmonėms tapti dar didesne grėsme planetai.

Kaip rašo portalas Guardian.co.uk, Shawnas Domgalas-Goldmanas iš NASA Planetų mokslo departamento su kolegomis iš Pensilvanijos universiteto (JAV) tikina, kad didelis šiltnamio dujų išmetimas į atmosferą gali būti ta priežastis, dėl kurios ateityje susikirs žmonių ir ateivių keliai.

Mokslininkų parengtoje ataskaitoje nurodomi trys galimų kontaktų su nežemiškomis civilizacijomis tipai: naudingas, neutralus ir žalingas.

Pagal naudingąjį scenarijų galime tikėtis, kad ateiviai mus išmokys spręsti svarbiausias problemas – tokias kaip skurdas bei badas, taip pat padės mums gydyti lig šiol nepagydomas ligas. Mokslininkai net gi numato sąjungos su nežemiškomis civilizacijomis galimybę. Esą tai padėtų apsiginti nuo kitų ateivių puolimo.

Pagal neutralų scenarijų, ateiviai gali per daug skirtis nuo žmonių, kad būtų galima su jais bendrauti. Dar blogiau – jie gali pasirodyti esą bjaurios būtybės, tokios, anot mokslininkų, kokios buvo pavaizduotos filme „9-asis rajonas“.

Tačiau pats blogiausias galintis nutikti dalykas, pasak NASA specialistų, yra užpuolimas. Ateiviai gali mus ne tik imti valgyti arba padaryti savo vergais – mes taip pat galime pradėti sirgti jų atsineštomis ligomis.

Ataskaitoje neatmetama, kad nežemiškos civilizacijos gali eksperimentuoti su mumis ir mūsų planeta, dėl ko ji taptų negyvenama.

Kad taip nenutiktų, specialistai ragina liautis siuntinėjus signalus į kosmosą ir ypač saugoti informaciją apie mūsų biologinę sandarą. Tokia informacija priešiškai nusiteikusiems ateiviams gali pagelbėti kuriant ginklus, kuriuos šie nutaikytų į žmoniją.

Ataskaitos autoriai įspėja, kad ateivių akį gali patraukti spartus žmonių skaičiaus augimas ir nepagarba aplinkai. Esą nežemiškos civilizacijos tai gali suprasti kaip grėsmę ir imtis veiksmų tai grėsmei pažaboti.   

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min