Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NASA: pasaulio pabaigos nebus, tačiau nevalgančių ir nemiegančių žmonių laiškai mus gąsdina

Pasaulio pabaiga
123rf nuotr. / Pasaulio pabaiga
Šaltinis: 15min
0
A A

Kol vieni juokais planuoja, kaip atšvęsti pasaulio pabaigą, kiti, anot NASA, belaukdami majų išprognozuotos apokalipsės slepiasi po lovomis, skelbia Australijos naujienų portalas news.com.au.

NASA išleido pranešimą, kuriame rašoma, kad gruodžio 21-oji, pasaulio pabaigos diena, kai kuriuos žmones paveikė itin rimtai – žinia apie pasaulio pabaigą juos taip kankina, kad jie nei valgo, nei miega.

Ir viskas dėl to, kad majai išprognozavo pasaulio pabaigą, kurios turime laukti jau netrukus – gruodžio 21-ąją, paskutiniąją senovės majų kalendoriaus dieną. Informaciją dar paaštrina internete sklandantys gandai, kad „Nibiru“ vadinama planeta trenksis į Žemę ir visus sunaikins. 

Praėjusią savaitę Rusijos vyriausybė bandė nutraukti kalbas apie pasaulio pabaigą, po to, kai žmonės ėmė panikuoti ir rūpintis atsargomis – žibalu ir degtukais. 

Daugelyje šalių žmonės taip rimtai priėmė majų prognozes, kad Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) mokslininkai dar metų pradžioje panoro nugesinti kalbų gaisrą ir išleido atmintinę: „Po 2012: Kodėl pasaulis nesulauks pabaigos“. 

Mokslininkai teigia, kad jokia planeta Žemės link neartėja ir neketina jos sunaikinti, nėra jokio saulės audrų pavojaus ir jokių įrodymų apie artėjantį žlugimą. 

„Pasaulis nesibaigs 2012 metais. Mūsų planetai viskas gerai klostosi jau daugiau kaip 4 milijardus metų ir patikimi mokslininkai visame pasaulyje nežino apie jokią grėsmę, susijusią su 2012 metais. Lygiai kaip jūsų kalendorius, kurį turite virtuvėje, nustoja egzistuoti gruodžio 31-ąją, majų kalendorius – gruodžio 21-ąją. Ši data yra ilgo majų skaičiavimo laikotarpio pabaiga, tačiau kaip jūsų kalendorius prasideda iš naujo sausio 1-ąją, taip naujas ilgo skaičiavimo periodas pradedamas ir majų kalendoriuose“, – skelbia NASA. 

Nors idėją apie pasaulio pabaigą daug kas priima tarsi fantaziją, kai kurie žmonės iš tiesų jaučia nerimą ir priima tai tarsi tikrovę.

NASA tyrimų centro astrobiologas Davidas Morrisonas įspėjo, kad gavo jaunų žmonių laiškus, kurie yra pernelyg susirūpinę artėjančia pasaulio pabaiga – jie teigia nevalgantys, nemiegantys, o kai kurie galvoja apie savižudybę.

„Mokslininkai, tiek NASA, tiek už jos ribų, pripažįsta, kad šios pastangos išgąsdinti žmones blaško nuo daug didesnių mokslinių problemų, pavyzdžiui, visuotinio atšilimo ir biologinės įvairovės mažėjimo“, – rašo jis NASA svetainėje. 

NASA teigia nerimaujantys dėl baimės poveikio vaikams. 

„Jei jūs esate sveiko proto, esu tikras, kad galite atpažinti melą“, – rašoma pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min