Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NASA rado dar vieną į Žemę panašią planetą, tinkamą gyvybei

Antrąja Žeme vadinama planeta „Kepler 22-b“.
NASA nuotr. / Antrąja Žeme vadinama planeta „Kepler 22-b“.
Šaltinis: 15min
0
A A

NASA astronomai teigia suradę dar vieną gyvybei tinkamą planetą, kuri yra tinkamu atstumu nutolusi nuo savosios žvaigždės, panašios į Saulę. „Kepler 22-b“ pavadinta planeta yra 2,4 karto sunkesnė už Žemę, jos paviršius veikiausiai yra kietas, o temperatūra čia siekia maždaug 22 laipsnius pagal Celsijų.

Pastaraisiais metais NASA „Kepler“ misijos astronomai naujas planetas randa vis dažniau, o paskutinėje spaudos konferencijoje pranešta beveik apie 1,1 tūkst. naujai surastų planetų. „Kepler“ kosminiu teleskopu stebima maždaug 150 tūkst. žvaigždžių, pagrindinė mokslininkų užduotis – rasti aplink šias žvaigždes skriejančias planetas, skelbia BBC.

„Kepler 22-b“ planeta yra nutolusi nuo mūsų maždaug per 600 šviesmečių. Ji buvo viena iš 54 planetų, surastų šįmet vasarį, tačiau tuomet apie ją buvo surinkta mažai informacijos. Dabar naudojant kitus teleskopus patvirtinta, kad ši planeta gali būti tinkama gyvybei. Ji nuo savo žvaigždės yra nutolusi „gyvybei tinkamu“ atstumu. Tai yra siaura zona aplink žvaigždę, kurioje vanduo gali išsilaikyti skysto pavidalo, o tai reiškia, kad planetoje nėra nei per karšta, nei per šalta.

„Kepler 22-b“ skrieja aplink savo žvaigždę maždaug 15 proc. mažesniu atstumu nei Žemė nuo Saulės. Tačiau jos žvaigždė yra maždaug 25 proc. blyškesnė už Saulę. Vieneri metai šioje planetoje trunka maždaug 290 Žemės dienų.

Tai jau mažiausiai trečia astronomų atrasta planeta už Saulės sistemos ribų, kuri gali būti tinkama gyvybei. 2007 metais atrasta gyvybei tinkama planeta „Gliese581d“, o šįmet rugsėjį – „HD85512b“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min