Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 12d. 14:51

Naujas seno buto veidas

Butas
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Butas
Ketinate parduoti butą? Žinoma, norėtųsi tai padaryti kuo greičiau ir paprasčiau, bet krizės metu tai beveik neįmanoma. Tuomet jums reikėtų žinoti keletą gudrybių, kad butas atrodytų patrauklus potencialiems pirkėjams.

Naują išvaizdą savo butui galite suteikti perpratę „home staging“ koncepciją. Ši „namų inscenizavimo“ idėja pirmiausiai paplito JAV ir itin išpopuliarėjo Skandinavijos šalyse.

Pagrindinis „home staging“ tikslas – kuo greičiau parduoti nekilnojamąjį turtą. Todėl buto ar namo savininkas turi minimizuoti buto trūkumus ir išryškinti jo pliusus.

Svarbiausias namų perkūrimo principas yra erdvės optimizavimas. Netgi jei jūsų butas yra didelis – to gali nesimatyti dėl netinkamo baldų išdėstymo, blogo dekoro detalių pasirinkimo ir naudojimo. Netgi sienų spalva gali lemti optinį buto sumažėjimą. Dėl to, norint greitai parduoti nekilnojamąjį turtą, naudinga paklausyti ir interjero dizainerių patarimų. Atidžiai kambarį po kambario apžiūrėjęs interjero dizaineris jums pateiks siūlomų pakeitimų sąrašą ir numatomas išlaidas. Jei jūsų butas nėra didelis ir nedaug tegalima pakeisti, galbūt užteks perstumti baldus.

Tiesa, interjero dizainerių paslaugos nėra labai pigios. Pavyzdžiui, vien už buto apžiūrą, kuri trunka apie tris valandas, bei buto būklės ir reikalingų pakeitimų sąrašą Vakarų Europos šalyse mokėsite apie 250-300 eurų. Priklausomai nuo to, kiek darbo reikės perkuriant jūsų butą, dar teks mokėti už medžiagas bei dizainerių ar kitų samdytų darbininkų paslaugas. Ši suma gali siekti nuo 0,5 iki 2,5 procentų jūsų nekilnojamojo turto vertės.

Tačiau galite patys bandyti perprasti pagrindinius „home staging“ principus ir jais remdamiesi sėkmingai atnaujinsite butą.

Pagrindinė interjero dizainerių įvardijama klaida ta, jog neretai bute būna pernelyg daug baldų ir daiktų. Žinoma, jauki netvarka suteikia gyvenamajam būstui savotiškos šilumos, tačiau, norint parduoti butą, reiktų vengti papildomų daiktų interjere.

Pirmąjį įspūdį žmogus susidaro jau prieškambaryje, todėl ši buto vieta turi būti kuo galima erdvesnė. Masyvią spintą pakeiskite gracingesne, o nebūtinus baldus tiesiog išneškite.

Rekomenduojama sienas perdažyti šviesia, geriausiai balta spalva. Galbūt jūsų valgomajame itin tinka ryškiai raudona spalva, tačiau rizikuojate, kad tai nepatiks pirkėjams. Todėl siūlomos šviesios, neutralios spalvos, kurios mažiausiai užklius įvairaus skonio žmonėms. Be to, šviesios spalvos padės optiškai padidinti buto erdvę.

Neužstatykite langų baldais. Pro juos krentanti šviesa taip pat kuria erdvės įspūdį ir butas neatrodo toks užgriozdintas. Atkreipkite dėmesį ir į dirbtinį apšvietimą. Pasikonsultavę su interjero dizaineriais, šviestuvų pagalba taip pat galite optiškai padidinti kambarių erdvumą.

Stenkitės neapstatyti viso kambario, palikite laisvų plotų, tuščių sienos fragmentų, dekoruokite minimalistiniu stiliumi. Taip pat dekoracijos neturi būti asmeninės. Neturėtų būti jūsų šeimyninių nuotraukų ir kitų per daug asmeninių daiktų bei jūsų skonį atspindinčių detalių. Potencialus pirkėjas turi įsivaizduoti save kaip šio buto gyventoją, todėl neutralioje aplinkoje jis lengviau susikurs savo buto viziją.

Kuo neutralesnė aplinka, tuo didesnė tikimybė, kad ji patiks didesniam skaičiui žmonių. Jūsų asmeninis skonis gali būti itin originalus, tačiau tai gali nepatikti kitiems žmonėms. Todėl „home staging“ principas vengia bet kokių interjero stilių. Pavyzdžiui, itin modernus stilius nepatiktų pagyvenusiems žmonėms, o prabangi klasika greičiausiai atbaidytų jaunimą. Todėl kiek įmanoma, kurkite neutralų stilių, kuris labiausiai patiks visoms žmonių grupėms.

Nesvarbu, kiek pinigų ketinate išleisti buto „inscenizavimui“, svarbiausi principai yra nemokami. Tai – paprasčiausia tvarka. Dizainerių manymu, kai kurie klientai tiesiog nesugeba palaikyti elementarios tvarkos. Buto atėjusį apžiūrėti pirkėją gali atbaidyti batų kalnas prieškambaryje ar neplauti indai virtuvėje. Todėl pirmiausiai sutvarkykite butą taip, lyg lauktumėte svarbių svečių, ir pusė darbo bus padaryta.

Visos šios detalės ir pakeitimai padidins jūsų parduodamo NT vertę ir sutrumpins derybų su pirkėju laiką. Atnaujintas jūsų butas atrodys iš karto tinkamas gyventi naujam gyventojui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min