Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 1d. 10:55

Naujieji metai: neįgyvendinti tikslai žmonėms kenkia

Pora
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Tyrime apklausta apie 700 žmonių ir paaiškėjo, kad tik ketvirtadalis jų yra pasiekę metų sandūroje užsibrėžtų tikslų.
Nauji tikslai – prieš Naujuosius metus. Tai tarsi ritualas, kuris žada, jog nauji metai bus kaip nauja knyga, ar švarus jos puslapis. Tačiau mokslininkai teigia, kad lengvabūdiškai prieš Naujuosius metus užsibrėžti tikslai yra neįvykdomi, pažadai duoti sau – sulaužomi.

Atėjus laikui įvertinti judėjimą tikslo link, žmonės netenka ūpo, nusivilia, kad nepavyko pasiekti užsibrėžtų dalykų.

Jungtinės Karalystės Hertfordshiro universiteto profesorius Richardas Wisemanas pasakojo, jog jis ir jo komanda, atlikdami tyrimą, apklausė apie 700 žmonių ir paaiškėjo, kad tik ketvirtadalis jų yra pasiekę metų sandūroje užsibrėžtų tikslų. Žmonių norai buvo patys įvairiausi: sulieknėti, mesti rūkyti, pagerinti santykius ar bendravimo įgūdžius.

Dalis tų, kuriems tikslų įgyvendinti nesisekė, naudojosi savipagalbos guru patarimais. Kiti – daug dėmesio skyrė pašalinėms mintims – ne kryptingam ėjimui norų įgyvendinimo link. Žmonės susikoncentruodavo į rezultatą, pradėdavo svajoti apie sėkmę: pavyzdžiui, įsivaizduodavo, jog jau sulieknėjo.

„Motyvacijos ekspertai rekomenduoja, kaip mąstyti, kokių priemonių imtis, kad kiekvienas žmogus savo tikslą pasiektų, tačiau tyrimas parodė, jog jų patarimai yra beverčiai. Nepakanka pasidėti idealiai atrodančio modelio paveikslą ant šaldytuvo ir fantazuoti apie lieknesnes savo kūno linijas“, – sakė R.Wisemanas.

Dažniau pasisekdavo tiems žmonėms, kurie savo tikslus suskaidydavo į mažesnius tiksliukus ir žingsnis po žingsnio eidavo didžiojo savo tikslo link. 35 proc. taip besielgusių žmonių pasisekė. Dar kiti ne tik sudėliodavo žingsnius, tačiau pasakodavo apie savo pergales aplinkiniams, vesdavo savo veiklos užrašus. Pusė tuo užsiėmusių žmonių tikslus įgyvendino.

Tyrimas parodė, kad prieš pat Naujuosius atsiradę tikslai žmonėms nereikšmingi, tad, skubotai nusprendus ko nors imtis, pritrūksta motyvacijos tai padaryti. „Jeigu kažko imsitės vien dėl to, kad prasideda nauji metai, tikriausiai tai nėra labai reikšminga, reikalinga, tad nesiruošiate tam skirti daug laiko ir pastangų. Geriau nieko nesiimti, nei likti su neįgyvendintais tikslais. Tai sukelia psichologinį diskomfortą, nepasitikėjimą savimi“, – aiškino profesorius R.Wisemanas.

Parengta pagal guardian.co.uk

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Bernardinai.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min