Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujos NASA nuotraukos įrodo, kad žmonės buvo Mėnulyje

Naujose NASA nuotraukose matosi skrydžių metu palikti pėdsakai ir įrenginiai, nusileidimo vietos, keliavimo įrenginių paliktos vėžės.
Kadras iš „YouTube“ / Naujose NASA nuotraukose matosi skrydžių metu palikti pėdsakai ir įrenginiai, nusileidimo vietos, keliavimo įrenginių paliktos vėžės.
Šaltinis: 15min
0
A A

NASA išplatino naujas Mėnulio nuotraukas, įrodančias, kad žmonės buvo nusileidę Mėnulyje. Nuotraukose matyti prieš daugiau nei 40 metų vykusių skrydžių metu žmonių palikti įrenginiai ir net jų pėdsakai.

Vaizdus užfiksavo NASA robotas „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO), į kosmosą paleistas 2009 metais.

Anksčiau jis jau buvo padaręs panašių nuotraukų, tačiau kol kas tai geriausios kokybės vaizdai, parodyti visuomenei. Neseniai LRO priartėjo prie Mėnulio nuo 50 km iki 25 km, tad dabar jo užfiksuotuose vaizduose vienas taškas atstoja tik 25 kvadratinių centimetrų plotą.

Naujose LRO nuotraukose geriau matosi skrydžių metu palikti pėdsakai ir įrenginiai, nusileidimo vietos, keliavimo įrenginių paliktos vėžės.

Nuotraukose užfiksuoti „Apollo 12“, „Apollo 14“ ir „Apollo 17“ skrydžių metu palikti pėdsakai.

Mėnulio grunte likusios žymės ir įrenginiai matomi iki šiol, nes erozijos procesas Žemės palydove yra žymiai lėtesnis. Nustatyta, kad uolienų irimo sparta Mėnulyje yra maždaug 1 mm per milijoną metų.

„Žmonių metais tai atrodo amžinybė, tačiau „Apollo“ misijų pėdsakai Mėnulyje turėtų visiškai išnykti po maždaug 10-100 mln. metų“, – teigė JAV Arizonos valstybinio universiteto tyrėjas Markas Robinsonas.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:

VIDEO: LROC Explores the Apollo 17 Landing Site

Temos NASA, Mėnulis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min