Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 22, 08:20

„Ne“ rožinės spalvos žaislams

Jungtinėje Karalystėje įsikūręs judėjimas „Rožinė smirdi“ nori parduotuvėse uždrausti rausvos spalvos žaislus ir drabužius.
Anot judėjimo „Rožinė smirdi“ atstovų, rožinė spalva skatina mergaičių inertiškumą ir grožio kultą.
Anot judėjimo „Rožinė smirdi“ atstovų, rožinė spalva skatina mergaičių inertiškumą ir grožio kultą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Artėjant šventėms judėjimo nariai vis aktyviau reiškia protestą prieš rožinę spalvą. „Mes tikime, kad žiniasklaida, apsėsta šakelės plonumo modelių, futbolininkų žmonų ir atvirai demonstruojamo popžvaigždžių seksualumo, pažeidžia mergaičių teisę sekti pavyzdžiais ir iš jų mokytis“, – rašoma „Rožinė smirdi“ puslapyje socialiniame tinklalapyje „Facebook“. Jame užsiregistravo jau daugiau kaip 7 tūkst. judėjimo rėmėjų.

Prieš Kalėdas grupė nusmailintas kritikos strėles paleido į šventines dovanas siūlančias parduotuves. Aktyvistai teigia, jog mergaitės yra tiesiog priverstos dėvėti rausvus fėjų sparnus ar princesių sukneles. „Rožinė smirdi“ siekia, kad žmonės aplenktų parduotuves, kurios, judėjimo manymu, rožine spalva „nuspalvina“ bene visus žaislus mergaitėms.

Šios grupės idėjoms pritaria ir kai kurie Jungtinės Karalystės politikai. Teisingumo ministrė Bridgeta Prentice pareiškė palaikanti vykdomą kampaniją, nes jai taip pat kelia nerimą tik „mergaitiškos“ arba „berniukiškos“ dovanos parduotuvėse. „Siekiama, kad mergaitės ruoštųsi ne “gražioms gražioms„ profesijoms, bet būtų įkvėptos ir įgytų jėgų išnaudoti savo potencialą. Mes tikime, jog tokios kompanijos kaip “Early Learning Centre„ turėtų būti pažangios ir skatinti lygiavertę mergaičių padėtį visuomenėje, o ne senus stereotipus“, – kalbėjo ministrė.

Judėjimą „Rožinė smirdi“ įkūrė dvynės seserys Emma ir Abi Moore. E.Moore turi dvi mergaites, o A.Moore – du berniukus. „Paklauskime savęs, ko mes norime, kad mergaitės ir berniukai išmoktų ankstyvajame amžiuje. Ar to, kad rožinė spalva, pasyvumas ir grožis yra mergaitiška, o melsva, drąsa ir iššūkiai – berniukiška?“ – svarstė E.Moore.

Pasak jos, žaislų gamintojai ir pardavėjai jau prieš kelis dešimtmečius griežtai nubrėžė ribas, kokios turi būti mergaitės šiandienėje visuomenėje. „To rezultatas – vis jaunesnio kūno kultas. Grožis vertinamas labiau nei smegenys“, – aiškino judėjimo „Rožinė smirdi“ įkūrėja.

Vienas didžiausių žaislų, ypač mažiems vaikams, gamintojų „Early Learning Centre“ bando atmesti kaltinimus. „Atvažiuokite į mūsų parduotuvę ir pamatysite, koks čia didelis įvairių spalvų žaislų pasirinkimas. Klientai gali rinktis iš raudonos ar mėlynos virtuvės, geltono lėlių namelio, mėlyno kasos aparato“, – aiškino parduotuvės atstovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min