-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neatpažįstamai atnaujinama pagrindinė 220 metų Grabijolų kaimo gatvė

150 metrų naujų medinių tvorų, apjuosiančių 8 sodybas, ir tradicine puošyba papuoštos 3 pirkios – tokį pokytį jau šį rudenį bus galima pamatyti unikaliame gatviniame Grabijolų kaime (Elektrėnų sav.).
Bus atnaujintas unikalus gatvinis kaimas – Grabijolai
Bus atnaujintas unikalus gatvinis kaimas – Grabijolai / Neries regioninio parko nuotr.

Projektą „Grabijolai: kūrybinė paveldo laboratorija“ vykdo Neries regioninio parko direkcija. Jau du mėnesius projekto partnerių, VšĮ „Lobių dirbtuvės“ patalpose vyksta tvorelių, vėjalenčių, langinių, ornamentuotų langų apvadų ir kitų puošybos elementų gamyba. Meistrams talkininkauja savanoriai iš užsienio, neįgalieji ir kiti, norintys prisidėti prie projekto.

Iki spalio mėnesio visa pagaminta puošyba bei naujos tvoros atsidurs 220 metų skaičiuojančiame gatviniame Grabijolų kaime. Čia, šimtamečių pirkių ir senų medžių apsuptyje, naujos medinės tvorelės papuoš pagrindinę kaimo gatvę. Trejos pirkios taip pat sulauks naujų langų apvadų, langinių ir vėjalenčių. Visa puošyba yra gaminama atsižvelgiant į šiose vietovėse susiklosčiusias tradicijas, paplitusius ornamentus.

Projekto metu taip pat vyks dvi nemokamos, visiems atviros kūrybinės dirbtuvės. Į jas kviečiami visi norintys. Pirmosios dirbtuvės – jau šį šeštadienį.

Jų metu dalyviai sužinos, kuo skiriasi vėjalentė nuo karnizo, kas yra „lėkis“ ir nuo ko jis apsaugo namus, kaip „karūnuojami“ langai, kokios tvorelės tinka sodybai kaimo vietovėje ir kokiais ornamentais savo pirkias puošė šių apylinkių gyventojai. Be to, kiekvienas dalyvis galės pasimokyti puošybos elementų gamybos ir savo rankomis pasigaminti stogo kraigo puošmeną – lėkį.

Nemokamos kūrybinės dirbtuvės vyks rugpjūčio 13 d., 10 val. Neries regioninio parko lankytojų centre (Vilniaus g. 3, Dūkštos, Vilniaus r.) ir rugsėjo 3 d., 10 val. Grabijolų kaime (Kazokiškių sen., Elektrėnų sav.). Antrųjų dirbtuvių metu dalyviai kartu su organizatoriais nauja tvora apjuos vieną iš senųjų Grabijolų sodybų.

Daugiau informacijos – čia.

Neries regioninio parko direkcija jau trečius metus gražina šios saugomos teritorijos kaimus. Nuo 2014 m. vykdomų projektų metu tradicine puošyba papuošta jau 11 sodybų, o edukaciniuose užsiėmimuose ir renginiuose apie medinę regiono architektūrą ir jos puošybą dalyvavo daugiau nei 400 dalyvių.

Projektą „Grabijolai: kūrybinė paveldo laboratorija“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba prie Kultūros ministerijos ir Elektrėnų savivaldybės administracija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius