Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįprasta šventė teismo rūmuose: teisėjai mantijas iškeitė į pasakų personažų kostiumus

Neįprasta šventė teisme: vieni teisėjai kvailiojo, kiti moksleivius rimtais veidais mokė, kad Amerikoje jau leidžiama viešai deginti valstybės vėliavą, o Latvijos kalėjime nebedraudžiama mėgautis pietų miego malonumais.
15min.lt nuotr. / Neįprasta šventė teisme: vieni teisėjai kvailiojo, kiti moksleivius rimtais veidais mokė, kad Amerikoje jau leidžiama viešai deginti valstybės vėliavą, o Latvijos kalėjime nebedraudžiama mėgautis pietų miego malonumais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį sostinėje moksleiviams surengta šventė, kurios metu neįprastai paminėta artėjanti Europos teisės ir Konstitucijos diena.

Penktadienį, švęsdami švęsdami Konstitucijos ir Europos teisės dieną, teisėjai ir teismų savivaldos institucijų vadovai kasdien dėvimas teisėjų mantijas pakeitė gerai žinomų pasakų personažų kostiumais ir vaidino moksleiviams gyvenimiškas situacijas.

Tuo tarpu suvaidintus siužetus stebėję Vilniaus mokyklų vyresniųjų klasių moksleivių komandų nariai stengėsi atpažinti nusikalstamas veikas, prognozuoti atsakomybę arba įrodyti, kad teisės pažeidimo nėra.

Moksleivių žinias, kūrybiškumą, sugebėjimą argumentuoti, iškalbą, sugebėjimą pritaikyti gyvenimišką patyrimą vertino specialiai sudaryta komisija.

Siužetuose pagrindinius pasakų personažų vaidmenis atliko LAT ir Apeliacinio teismo pirmininkai bei teisėjai, taip pat vaidino bent trys Vilniaus apygardos teismo teisėjai.

Tokį renginį Lietuvos apeliacinio teismo didžiojoje posėdžių salėje pirmą kartą organizavę teisėjai tikisi, kad tokia bendravimo su moksleiviais forma padės jiems lengviau įsiminti teisės normas, ugdys pastabumą, nepakantumą teisės pažeidimams ir skatins kritinį mąstymą apie mus kasdien vykstančius reiškinius.

VIDEO: 15min.lt - Teisėjai mantijas iškeitė į pasakų personažų kostiumus

„Aš manau, kad daugelis iš jūsų apskritai nežinojo, kaip atrodo teismas“, – į moksleivius kreipėsi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vadovas Gintaras Kryževičius.

Pareiškęs, kad šiandien susirinkome pasilinksminti, LAT vadovas skubėjo pridurti: „Iš tiesų, gyvenime esame drausmingi ir teisingi!“

Taip pat moksleiviams patrauklia forma ir suprantama kalba bus paskaityta paskaita apie Lietuvos Respublikos Konstituciją, jos įtaką gyvenime, Europos teisinę sistemą.

Paskaitą skaitė Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas Gediminas Mesonis.

„Tas trumpas aktas yra be galo klastingas!“ – apie pagrindinį Lietuvos Respublikos įstatymą pareiškė G.Mesonis. Jo žodžiais tariant, tai, kas pagal Konstituciją atrodo aišku šiandien, rytoj gali tapti visiškai nebeaišku.  

Teisėjas prisipažino, kad nors yra baigęs mokslus ir kasdien dirba praktinį teisinį darbą, Konstitucijos subtilybės jį vis dar sugeba nustebinti.

G.Mesonis jaunimui pasakojo tik neseniai sužinojęs, kad JAV Aukščiausiasis Teismas 1989 metais išteisino vyrą, viešai nuplėšusį ir sudeginusį Jungtinių Valstijų vėliavą. Teisėjai vadovavosi JAV Konstitucijos nuostata, kad kiekvienas šalies pilietis turi saviraiškos teisę ir laisvę.

Kitas G.Mesonio papasakotas pavyzdys – kaip vienas nuteistasis Latvijos Konstituciniame Teisme išsikovojo teisę kalėjime numigti dienos metu, nors iki tol įkalinimo įstaigoje galiojusi tvarka tokių malonumų nenumatydavo.

Moksleiviai galėjo užduoti klausimų ir gauti į juos atsakymus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min