Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neištikimybė be kaltės jausmo – Vietnamo meilės turgus

Khau Vai kaimelis Vietname
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Khau Vai kaimelis Vietname
Šaltinis: 15min
0
A A

Sykį per metus, gavęs žmonos palaiminimą, Lau Minhas Pao mėgaujasi pasimatymu su savo buvusia mylimąja ir dėl to nejaučia nė mažiausios sąžinės graužaties. Tokių kaip Lau Vietname – šimtai. Kartą per metus jie visi suplūsta į mažytį, kalnų apsuptą kaimelį šalies šiaurėje, kur dvi dienas džiaugiasi kažkada aistringai mylėtų, bet gyvenimo aplinkybių atimtų žmonių draugija.

„Kadais buvome meilužiai, tačiau susituokti negalėjome, nes gyvenome pernelyg toli vienas nuo kito“, – tamsią naktį Khau Vai kaimelyje laukdamas savo pasimatymo naujienų agentūrai „Reuters“ pasakojo vyras. Dabar susitikę buvę mylimieji „vienas kitam atveria savo širdis, minėdami tuos laikus, kai buvo įsimylėję“.

Tai jie daro ne vieni. Beveik šimtą pastarųjų metų, mėnulio kalendoriaus trečiojo mėnesio 26–27 dienomis (kovo 26–27 d.), netoli Vietnamo sienos su Kinija stūgsantis Khau Vai virsta „meilės turgumi“. Į jį, susitikti su tais, kurių širdys niekaip nepamiršta, atvyksta kalnų genčių nariai. Kai kuriems iš jų į Khau Vai pėsčiomis tenka keliauti kelias dienas. Tačiau ilgas ir sunkus kelias – niekis, palyginti su džiaugsmu, užplūstančiu pasiekus šį kaimelį.

Į „meilės turgų“ kartu su savo vyru vyko ir Lau žmona – ji čia taip pat ketino susitikti su savo sena meile.

Sykį per metus, gavęs žmonos palaiminimą, Lau Minhas Pao mėgaujasi pasimatymu su savo buvusia mylimąja ir dėl to nejaučia nė mažiausios sąžinės graužaties.

Šventės ištakos – legenda

„Meilės turgaus“ šaknys – legenda, kurią vietnamiečiai vienas kitam perduoda iš lūpų į lūpas. Karta iš kartos užauga girdėdama pasakojimą, kaip kartą, be galo graži Giay genties mergina pamilo vaikiną iš konkuruojančios Nung genties. Tarp jaunuolių įsižiebė tokia karšta aistra, kad jie, nepaisydami savo genčių grasinimų, ryžosi kartu pabėgti. Deja, bet pabėgimas nebuvo sėkmingas – jaunuolius netruko pasivyti jų genčių atstovai.

Norėdami išvengti kraujo praliejimo ir dar didesnės genčių nesantaikos, įsimylėjeliai iš skausmo plyštančiomis širdimis nusprendė išsiskirti. Tačiau jie slapta susitarė kartą metuose, mėnulio kalendoriaus trečiojo mėnesio 27-ą dieną, susitikti Khau Vai kaime ir daryti tai tol, kol mirtis juos išskirs.

Šią priesaiką pastaruosius šimtą metų vienas kitam duoda daugybė įsimylėjėlių. Dėl įvairių priežasčių negalėdami būti kartu jie pasižada kartą per metus susitikti ir savo širdis pradžiuginti „meilės turguje“. Kai kuriems vietnamiečiams Khau Vai vykstanti šventė – ryškiausias viso gyvenimo spindulys.

Bėgant metams tradicijos neišvengiamai keičiasi. Pokyčiai pasiekė ir tolimąjį Khau Vai kaimelį. „Meilės turgus“ vis dar yra viena iš unikaliausių tradicijų ne tik Vietname, bet ir visame pasaulyje,  tačiau šiandien į Khau Vai vyksta ne tik vienas kito visus metus nematę meilužiai. Dabar Khau Vai vykstančioje meilės šventėje kasmet lankosi ir jaunuoliai, kurie viliasi čia surasti savo pirmąją meilę, ir aikštingi meilužiai, norintys bent kelioms dienoms pabėgti nuo savo šeimų, apstu čia ir smalsaujančių turistų.

Jokio pavydo

Sutemus Lau ėmė nekantraudamas dairytis aplinkui. „Susitarėme čia susitikti, ji turėtų netrukus pasirodyti, apie 22 val. Susitinkame iš naujo prisiminti, kaip viskas buvo tada, kai buvome įsimylėję“, – kalbėjo vyras. Kitą dieną Lau apgailestaudamas žurnalistui pasakojo, kad šiais metais susitikimą su prieš metus matyta buvusia meile sutrumpino stiprūs lietūs. Tačiau vyras neliūdėjo – juk po metų jis ją ir vėl pamatys.

Į Khau Vai, kuris išvertus iš Nung genties kalbos reiškia „debesys tarp kalnų“, vyrai dažnai atvyksta su savo žmonomis. Poros išsiskirsto kas sau ir niekas nekelia jokių pavydo scenų. Praleidę naktį atskirai, žmonės lyg niekur nieko sugrįžta namo ir toliau gyvena skaičiuodami, kol prabėgs 365 dienos ir jie vėl galės susitikti su tais, kuriuos mylėjo ar tebemyli.

Ir taip elgiamasi metų metais. Tol, kol vienas iš poros galiausiai „meilės turguje“ nebepasirodo. Kai tai įvyksta, kitas žino – jis jau visam laikui neteko savo mylimo žmogaus.

Nors Khau Vai – buvusių ir būsimų mylimųjų susitikimų vieta, kitaip, nei daugelis greičiausiai įsivaizduoja, šios šventės reputacija – puiki. Teigiama, kad dažniausiai vietnamiečiai į ją susirenka tiesiog pasidalinti prisiminimais, apsikeisti dovanomis ir kartu su buvusiais mylimaisiais išgerti vyno. Šis šventės tyrumas ir paverčia neįprastą turgų ypatinga tradicija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min