-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neįtikėtinos ir juokingos 2009 metų istorijos

Besibaigiantys metai buvo kupini keistų, neįtikėtinų ir juokingų nutikimų.
„Facebook“ logotipas
„Facebook“ logotipas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Šintoizmas

– Nepalo kovos su korupcija pareigūnai sugalvojo neįprastą būdą, kaip pažaboti kyšininkavimą sostinės Katmandu oro uoste: jo darbuotojams buvo išduotos kelnės be kišenių.

– Norvegijos policija vienoje automagistralėje netoli Oslo sulaikė automobilio vairuotoją, kuris mylėjosi su savo mergina, važiuodamas daugiau nei 130 kilometrų per valandą greičiu. Toje vietoje didžiausias leidžiamas greitis buvo 100 kilometrų per valandą.

– Nauja – tai užmiršta sena. Tuo įsitikino vieno Brazilijos kalėjimo sargybiniai, kurie išsiaiškino, jog draudžiami mobilieji telefonai kaliniams siunčiami „balandžių paštu“ – pririšus aparatą paukščiui prie kojos.

– Išgalvota istorija tapo tikrove: internetinis knygynas Amazon.com be jokio perspėjimo ištrynė George'o Orwello antiutopinių romanų „1984–ieji“ (1984) ir „Gyvulių ūkis“ (Animal Farm) kopijas, kurias buvo įsigiję šios kompanijos platinamos elektroninės skaityklės turėtojai. Vėliau paskelbtame atsiprašyme firma paskelbė, kad šį mįslingą sprendimą priėmė ne G.Orvelo aprašytas Didysis Brolis: tiesiog kompanija apsižiūrėjo, kad neturi teisės platinti tų knygų elektroninius leidimus.

– Vienas 11 mėnesių berniukas atsitiktinai surinko Kanados pagalbos tarnybos numerį, žaisdamas telefonu savo namuose Britų Kolumbijos provincijoje. Atvykusi policija suėmė to berniuko tėvą, nes šis namuose neteisėtai augino kanapes.

– Ūkininkai, kurie labai rūpinasi savo karvėmis ir suteikia joms vardus, gali tikėtis didesnių primilžių, pranešė Anglijos Niukaslio universiteto tyrėjai, išnagrinėję vienos apklausos rezultatus.
 
– Vienas Kroatijos katalikų kunigas, kuriam įgriso parapijiečių vaikams suteikiami keisti naujoviški vardai, pasisiūlė sumokėti apie 135 eurus (466 litus) kiekvienam, kas krikštys savo vaikus tradiciniais krikščioniškais vardais, tokiais kaip Lana, Petra, Luka arba Karlas.Ūkininkai, kurie labai rūpinasi savo karvėmis ir suteikia joms vardus, gali tikėtis didesnių primilžių, pranešė Anglijos Niukaslio universiteto tyrėjai...

– „Dievo tikriausiai nėra. Liaukitės rūpintis ir džiaukitės gyvenimu“, – tokį reklaminį šūkį viena ateistų organizacija paprašė išklijuoti ant Londono visuomeninio transporto autobusų. Religinės organizacijos nebuvo sužavėtos šiuo sprendimu, tačiau reklamos priežiūros institucija nusprendė, kad tokia reklama yra priimtina.

– JAV ir viso pasaulio televizijos žiūrovai  per kelias valandas trukusią tiesioginę transliaciją stebėjo, kaip gelbėtojai vaikosi „skraidančios lėkštės“ pavidalo oro balioną, kuriame, kaip manyta, buvo įstrigęs šešerių metų berniukas. Vėliau jo tėvai pripažino, jog tai tebuvo apgaulė, turėjusi padėti jiems pakliūti į televizijos realybės šou.

– Viena Graikijos anarchistų grupuotė organizavo lėšų rinkimą ir padėjo atstatyti vienai 74 metų moteriai priklausantį spaudos kioską, sudegintą per riaušes, kuriose dalyvavo ta grupuotė. „Turėtume palaikyti smurto auka tapusį žmogų“, – paskelbė anarchistai, kurie tai moteriai surinko 13 tūkst. eurų (44,9 tūkst. litų).

– Vienas britų mokslininkas, kuris septynerius metus Filipinuose rinko vienos retos rūšies driežų išmatas, buvo itin prislėgtas, kai laboratoriją tvarkiusios valytojos išmetė jas kartu su šiukšlėmis. „Gal kam jos atrodė tik driežų mėšlas... tačiau man tai buvo keleri metai varginančio darbo“, – skundėsi tyrėjas.

– Japonijos mieste Osakoje vienos beisbolo komandos gerbėjai išnaršė vietinę upę, ieškodami prieš 25 metus ten nuskandintos JAV greitojo maisto restoranų tinklo „Kentucky Fried Chicken“ įkūrėjo Harlando Sanderso, plačiai žinomo kaip pulkininkas Sandersas, statulos. Pasak aistruolių, ta statula buvo panaši į vieną garsų jų komandos žaidėją, o kai ji buvo įmesta į vandenį, sėkmė nuo komandos nusigręžė. Iš dumblo ištraukta „pulkininko Sanderso“ stovyla buvo pašventinta pagal šintoizmo papročius.

– Suglumę Airijos policininkai niekaip nesuprato, kokiu būdu vienas iš Lenkijos kilęs vairuotojas, kuris protokoluose buvo įvardijamas kaip „Prawo Jazdy“, galėjo įvykdyti neįprastai daug eismo taisyklių pažeidimų. Galiausiai buvo išsiaiškinta, jog tai ne vardas ir pavardė, o užrašas „Vairavimo teisės“ lenkų kalba.

– JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton per vieną susitikimą įteikė Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui suvenyrinį mygtuką, turėjusį simbolizuoti naujos eros pradžią Vašingtono ir Maskvos santykiuose. Tačiau amerikiečių delegacija pakliuvo į nepatogią padėtį, kai Rusijos diplomatijos vadovas paaiškino, kad ant to mygtuko esantis užrašas „peregruzka“ iš tiesų reiškia „per didelė apkrova“, o ne „perkrovimas“ arba „pakartotinis paleidimas“ (perezagruzka).

– Viena Honkongo žurnalistė, kurianti reportažus apie finansų rinką, labai susijaudino, kai banko HSBC akcijų vertė prieš uždarant biržą nusmuko 24 proc. – ji netgi pravirko tiesioginiame eteryje. Vėliau žurnalistė paaiškino, kad labai nuliūdo dėl to nuosmukio padarinių smulkiems investuotojams, taip pat nurodė, kad pati to banko akcijų neturinti.

– Vieno Anglijos pietryčių miestelio taryba nusprendė nebelopyti duobėtų kelių, nes duobės priverčia vairuotojus sumažinti greitį. Šį „išmintingą“ sprendimą atmetė regiono administracija.
 
– Vienas 34 metų britas įveikė daugiau nei 30 tūkst. varžovų ir laimėjo, pasak Australijos pareigūnų, „geriausią darbą pasaulyje“: jis šešiems mėnesiams tapo vienos atogrąžų salos Didžiajame barjeriniame rife prižiūrėtoju.Moteris įkūrė socialinio tinklo „Facebook“ tinklalapį, pavadintą „Busts 4 Justice“ (Krūtinėmis už teisingumą).
– Viena britė sulaukė atsidūrė dėmesio centre, kai laimėjo neįprastą teismo bylą ir privertė vieną prekybos centrų tinklą atšaukti sprendimą nustatyti didesnę kainą didesnių dydžių liemenėlėms. Ta moteris įkūrė socialinio tinklo „Facebook“ tinklalapį, pavadintą „Busts 4 Justice“ (Krūtinėmis už teisingumą).

– Vienas iš kelių dešimčių Didžiosios Britanijos parlamento narių, patekusių į skandalą dėl neteisėto išlaidų susigrąžinimo, buvo priverstas prisipažinti, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų savo privačioje valdoje esančiame tvenkinyje pasistatė dekoratyvinį ančių namelį. Be to, jis pripažino, kad antims tas sumanymas taip pat nepatiko.

– Australijos vyriausybė, siekdama išjudinti sustingusią šalies ekonomiką, nusprendė tiesiogiai išmokėti kiekvienam šalies gyventojui tam tikrą pinigų sumą, tačiau tuos mokėjimus tvarkę pareigūnai per klaidą pervedė pinigus į 16 tūkst. mirusių asmenų sąskaitas. Vietos žiniasklaida šį dosnumo atvejį praminė „Grateful Dead“ (dėkingi mirusieji) – pagal vienos garsios JAV roko grupės pavadinimą.

– Dviejuose Šveicarijos Alpių kaimuose gyvenantys katalikai pareiškė norintys atsisakyti vienos prieš šimtmetį sukurtos maldos, kurioje Dievo prašoma, kad jis atitrauktų vietos ledyną. Pasak jų, dėl pasaulinio klimato šiltėjimo jų maldos buvo išpildytos su kaupu.

– Šiemet mirusio legendinio JAV popmuzikos dainininko Michaelo Jacksono gerbėjai labai susidomėjo viename Čikagos muziejuje laikoma skulptūra, kurią prieš 3 tūkst. metų sukūrė senovės egiptiečiai. Pasak gerbėjų, tas iš kalkakmenio iškaltas nežinomos moters biustas pagal veido bruožus yra nepaprastai panašus į jų dievaitį.

– Vienos Prancūzijos regioninės agentūros pareigūnams teko spręsti neįprastą dviejų Paryžiaus priemiesčių ginčą: vienas bendras vienos krypties eismo kelias buvo paženklintas taip, kad eismo srautai susidūrė priešpriešiais ties abiejų savivaldybių riba.

– Šaltakraujiškas muziejaus sargas išgelbėjo vieną Filipinų nacionalinę vertybę: kai dėl smarkių liūčių sostinėje Maniloje kilęs potvynis pradėjo semti to muziejaus pastatą, jis sugebėjo į kitą aukštą pernešti daugumą iš 200 batelių porų, kadaise priklausiusių išlaidumu garsėjusiai buvusiais šalies pirmajai poniai Imeldai Marcos.

– Vieno Ohajo valstijos muziejaus darbuotojai labai nusivylė, kai buvo nustatyta, jog jų saugoma, kaip manyta, aviacijos pionierės Amelios Earhart plaukų sruoga tėra kažkoks dirbtinis pluoštas. Tarptautinis moterų aviacijos ir kosmoso muziejus norėjo ištirti A.Earhart plaukų DNR, tikėdamasis rasti užuominų, kur dingo garsioji lakūnė, kuri 1937 metais nesėkmingai mėgino perskristi Ramųjį vandenyną.

– Viena britė pripažino savo kaltę dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kai labai triukšmingai mylėjosi. Caroline'ai Cartwright buvo skirta administracinė nuobaudą už audringas glamones su savo vyru Steve'u, kurias teismas vadino „nenatūraliomis“ ir kėlusiomis įspūdį „tarsi jie abu kęstų smarkų skausmą“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius