Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesusitaupę atostogoms jas ketina leisti namuose

10 gražiausių pasaulio salų
Wikimedia.org nuot. / Atostogos
Šaltinis: 15min
0
A A

Norintys atostogauti, bet ribotas finansines galimybes turintys žmonės, atostogų planus turėtų pradėti dėliotis kaip įmanoma anksčiau. Priešingu atveju, atostogas gali tekti praleisti namuose. Tokį scenarijų patvirtina „Provident Finansai“ atlikta apklausa, kurios duomenimis, net 40 proc. asmeninę vartojamąją paskolą norinčių gauti žmonių šią vasarą atostogauti neplanuoja.

„Sprendimo neatostogauti priežastis, greičiausiai, paprasta – ribotos finansinės galimybės. Vis dėlto pradėjus atostogų planus dėliotis ne paskutinę minutę, o prieš kelis mėnesius, atostogos yra prieinamos daugeliui. Spontaniškai atostogas planuoti gali tik pakankamai uždirbantys. Gaunantys mažesnes pajamas atostogoms turi taupyti“, – tvirtina „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. 

Analizuojant apklausos rezultatus paaiškėjo, kad ketvirtadalis apklaustųjų šią vasarą planuoja atostogauti užsienyje, o beveik trečdalis – Lietuvoje. Be to, jaunesni žmonės (iki 45 metų) yra labiau linkę atostogauti nei vyresni (nuo 45 metų). 

Respondentų teiraujantis, ar jie skolintųsi atostogoms, net 38 proc. atsakė teigiamai, šiek tiek daugiau nei pusė – nesiskolintų, o likusieji – beveik dešimtadalis – negalėjo atsakyti. „Ankstesni tyrimai ir vidinės apklausos rodo, kad dažniausiai skolinamasi mašinos pirkimui/remontui, baldams, smulkiai investicijai, – kalbėjo marketingo vadovė. – Atostogoms reikia taupyti. Jeigu to padaryti nepavyko, imti paskolą poilsiui rekomenduojama tik tokiu atveju, jeigu klientas yra finansiškai stabilus ir tikras, kad, tarkime, artimiausioje ateityje jo pajamos didės arba išliks nepakitusios.“

Kada jau laikas pradėti taupyti priklauso nuo poreikių. „Jeigu važiuosite pas gimines į kaimą ar sodybą, tuomet užteks atostogoms pasitaupyti ir trumpesnį laikotarpį. Tačiau jeigu norite lepintis saule užsienyje, atostogų taupyklę reikia pradėti pildyti prieš kelis mėnesius. Dabar – pats metas, nes pasibaigus šildymo sezonui sumažėjo išlaidos komunaliniams mokesčiams“, – patarė D.Krinickienė.

Apklausoje dalyvavo 300 dėl asmeninės trumpalaikės paskolos besikreipiantys 18 metų ir vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojai. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min