Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 26d. 14:51

Nors apkabinimai stiprina vaikų ir tėvų ryšį, lietuviai jais vaikų nelepina

Mama su sergančiu sūnumi
„Scanpix“ nuotr. / Mama su sūnumi

Šių metų kovo mėnesį atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad tėvai Lietuvoje jaučia stiprų emocinį ryšį su vaikais, bet ne visada randa jiems pakankamai laiko. Kas trečias tėvas apkabina savo ikimokyklinio amžiaus vaiką rečiau nei tris kartus per dieną.

Apklausus 400 tėvų, turinčius vaikų iki 7 metų amžiaus, paaiškėjo, kad dažniausiai tėvai per dieną savo vaikams skiria kiek daugiau nei dvi valandas (130 minutes), tačiau šis laikas labai varijuoja (nuo 3 minučių iki 21 val. per dieną), rašoma socialinio-edukacinio projekto „100 apkabinimų“ organizatorių pranešime.

Populiariausi laiko su vaikais leidimo būdai – kalbėjimas su savo atžalomis (68 min), žaidimai kartu (50 min), televizijos žiūrėjimas (40 min) ir pasivaikščiojimai (39 min).

Sveikam ikimokyklinio amžiaus vaiko vystymuisi būtini bent 10 apkabinimų  per dieną. 

Vienas iš kertinių veiksnių parodančių ryšio kokybę ir stiprinančių ryšį su vaiku yra fizinis kontaktas. Kuo dažniau vaikas apkabinamas, tuo stipresnis ryšys formuojasi.Tyrimu siekiama atkreipti dėmesį į vaiko ryšio su tėvais svarbą. Įvairiais moksliniais tyrimais įrodyta, kad svarbu ne tik laikas praleidžiamas su vaiku, bet ir jo kokybė.

Sveikam ikimokyklinio amžiaus vaiko vystymuisi būtini bent 10 apkabinimų  per dieną. 

Deja, tyrimo duomenys rodo, kad Lietuvoje tik kas trečias tėvelis savo atžalą apkabina daugiau nei 10 kartų per dieną. Daugiau nei trečdalis tėvų (36,8 proc.) savo mažylius apkabina ne dažniau kaip 3 kartus per dieną, o 1,3 proc. – neapkabina visai.

Pradėjo projektą

Keliant vaikams skiriamo dėmesio problematikos aktualumą Lietuvoje, startuoja socialinis-edukacinis projektas „100 apkabinimų“, kurio metu siekiama aktualizuoti vaikams skiriamo dėmesio svarbą, skatinant visos Lietuvos tėčius ir mamas kuo dažniau apkabinti savo vaikus ir tokiu būdų stiprinti emocinį tarpusavio ryšį. 

Gyventojų apklausą 2015 m. kovo mėnesį atliko tyrimų bendrovė „Nordstat“. Gyventojų sudėtį atspindinčios apklausos metu buvo apklausta 400 gyventojų iš visos Lietuvos, turinčių jaunesnius nei 7 metų vaikus. Apklaustųjų amžius 18-51 m., 54% – moterys.

Temos: 3 Vaikas Ryšys Tėvai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min