Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegas laimėjo neįprastas lažybas ir surinko milijoną žirafų, jam smarkiai padėjo ir lietuviai

Tai – tik keletas iš daugiau nei 49 tūkst. žirafų, kurias norvegui studentui O.Hellandui atsiuntė internautai iš Lietuvos.
OneMillionGiraffes.com nuotr. / Tai – tik keletas iš daugiau nei 49 tūkst. žirafų, kurias norvegui studentui O.Hellandui atsiuntė internautai iš Lietuvos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Norvegas studentas Ola Hellandas laimėjo neįprastas lažybas ir per kiek daugiau nei metus spėjo surinkti milijoną žirafų, kurias jam internetu siuntė žmonės iš viso pasaulio. Nemaža dalis atsiųstų žirafų – iš Lietuvos.

Tai šią savaitę paskelbta 25 metų studento specialiai lažyboms sukurtame tinklalapyje. „Jūs galite rasti visą milijoną žirafų šiame tinklalapyje, tiksliau, šiuo metu čia yra 1 001 751 žirafa! Projektas baigėsi, tačiau tinklalapis gyvuoja toliau“, – rašo O.Hellandas ir ragina toliau siųsti savo pagamintų žirafų nuotraukas.

Iš tinklalapyje pateikiamos statistikos matyti, jog net 4,9 proc. visų šių žirafų atkeliavo iš Lietuvos, tiksliau – 49 tūkst. 567 žirafos. Mūsų šalis yra net šešta pagal aktyvumą, po Vokietijos (269,2 tūkst. žirafų), Didžiosios Britanijos (197,1 tūkst.), Šveicarijos (108,2 tūkst.), Nyderlandų (101,9 tūkst.) ir Norvegijos (81,8 tūkst.).

„Noriu padėkoti visiems, kurie atsiuntė žirafą ar dvi. Tai – jūsų pasiekimas, ne mano. Aš liksiu amžinai dėkingas už šį nuotykį ir pasakosiu apie jį savo anūkams, kol jiems pabos apie tai klausyti. Ačiū“, – rašo O.Hellandas.

Rinko tik rankų gamybos žirafas

Neįprastas lažybas O.Hellandas su savo draugu Jorgenu paskelbė pernai birželio 6 dieną. „Kalbėjome apie internetą ir koks jis nuostabus, o tuomet aš pasakiau: „Nėra jokių ribų, viskas įmanoma! Aš galėčiau surinkti milijoną žirafų, jei norėčiau.“ Tuo metu negalvojau, ką kalbu, tačiau Jorgenas prikibo prie šio sakinio. Jis netikėjo, kad įmanoma surinkti tiek daug žirafų, taigi sukirtome rankomis. Kaip ir kitais kartais, susilažinome iš dėžės alaus“, – pasakoja jis.

Kadras iš „YouTube“./Ola Hellandas laimėjo neįprastas lažybas per kiek daugiau nei metus surinko milijoną žirafų.
Kadras iš „YouTube“./Ola Hellandas laimėjo neįprastas lažybas per kiek daugiau nei metus surinko milijoną žirafų.

Vaikinai nustatė taisykles: žirafos privalo būti pagamintos ne kompiuteriu – antraip ir būtų pernelyg paprasta. Surinkti numatytą skaičių reikėjo iki 2011 metų sausio 1 dienos – per 573 dienas nuo lažybų pradžios.

Po kelių dienų O.Hellandas sukūrė tinklalapį, tačiau nesitikėjo, kad lažybos išsirutulios į rimtą projektą. „Priešpiet juokais nusiunčiau nuorodą draugams per „Facebook“ ir „Twitter“. Galvojau, surinksiu kokias 20-30 žirafų per savaitę, tada mes iš šių lažybų pasijuoksime ir jas užmiršime. Na, viskas pasisuko kiek kita linkme. Jau grįžęs po pietų pašto dėžutėje radau 46 žirafas. Kelios jų buvo nuo žmonių, kurių aš visai nepažįstu. Buvau suglumęs. Paaiškėjo, kad draugai nusiuntė nuorodą savo draugams, o šie – savo draugams ir t.t. Tos pačios dienos vakare gavau 134 žirafas, ir mano gyvenimas nuo tada visiškai pasikeitė“, – pasakoja O.Hellandas.

Studentas patobulino tinklalapį ir kasdien prisėsdavo prie kompiuterio tam, kad patikrintų ir sukeltų visas naujai atsiųstas žirafas. Per dieną jis sulaukė nuo kelių iki keliolikos tūkstančių žirafų – pieštų, karpytų, lipdytų, suklijuotų ar kaip kitaip pagamintų.

Praėjus kiek daugiau nei metams, studentas įrodė, jog internete išties bet kas įmanoma – jis surinko daugiau nei milijoną žirafų keturiais mėnesiais anksčiau, nei buvo susilažinęs.

„Jorgenas netikėjo, kad tai įmanoma. Per 440 dienų aš, padedamas žmonių iš viso pasaulio, įrodžiau, kad jis klysta. Žmonės iš 102 šalių padėjo parodyti, koks nuostabus yra internetas“, – rašo O.Hellandas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min