TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuostabus gamtos grožis ir pramogos šį šeštadienį Anykščiuose

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.
Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“ jau šį šeštadienį, rugsėjo 16 dieną Anykščiuose. Nors pagrindinė pramoga renginio metu yra pats ėjimas, organziatoriai pasirūpino ir kitais būdais, kurie padės gerai praleisti laiką renginio metu.

Trasa ir medaliai visiems

Specialiai šiam renginiui sukurta ėjimo trasa eis vaizingiausiomis Anykščių regioninio parko vietomis. Trasa prasideda Dainuvos slėnyje ir toliau eina Šventosios pažintiniu taku, kuriame apstu įdomių gamtos objektų.

Visų pirma – Anykščių šilelis, vienas garsiausių Lietuvos miškų, aprašytas A. Baranausko peomoje. Toliau seka įvairūs pavieniai augalai ir jų rūšys. Einant paūpiu ir šiek tiek trumpam įsukus į mišką, ėjimo dalyviai galės pamatyti uoksinę pušį, kuri yra buveinė įvairiems miške gyvenantiems žvėrims ir paukščiams.

Įveikus trečdalį trasos ir praėjus „Sveikatinės“ 5000 žingsnių šeimos zoną, kairėje ėjimo dalyviai pamatys stepinę pievą, kuri yra ypatinga dėl savo natūralumo.

Trasos pusiaukėlėje laukia vieni garsiausių Anykščių regioninio parko objektų – Puntuko akmuo ir Medžių lajų takas. Toliau dalyviai judės dviračių taku ir praėję „Vlada.LT“ 10000 žingsnių zoną, galės užsukti į Šlavės upelio slėnį, kuriame atsiveria įspūdinga atodanga.

Dar šiek tiek paėjus dviračių taku, dalyviai grįš į miško taką, prieis „15min.lt“ 15000 žingsnių zoną, po kurios seks finišo atkarpa. Finišavę dalyviai bus apdovanoti specialiais varžybų medaliais su Anykščių miesto simbolika.

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.
Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.

Pramogos nuo pat starto zonos

Kaip ir anksčiau, renginio metu dalyviai galės naudotis specialiu „SpectrumPRO“ Instagram ekranu. Šis ekranas padės įamžinti renginio akimirkas ir pasidalinti jomis su kitais ėjimo šventės dalyviais. Prie padarytos nuotraukos reikia pridėti žymą #walk15, įkelti į Instagram socialinį tinklą ir nuotrauka atsiras starto zonoje pastatytame ekrane.

,,Sveikatinės“ kineziterapeutė Jolita Baublienė renginio dalyviams pademonstruos bendrą 15 minučių mankštą. ,,Kartu su renginio dalyviais atliksime bendrą 15 minučių mankštelę, kuri padės apšildyti sąnarius, raumenis ir sumažins traumų riziką ėjimo metu. Apšilimą rekomenduju atlikti prieš bet kokį fizinį krūvį.“ – teigia specialistė.

Taip pat, prieš startą dalyvių laukia smagus pirmosios pagalbos konkursas. „Renginio dalyviams paruošėme smagų edukacinį žaidimą pirmosios pagalbos tema. Jame galės dalyvauti tiek vaikai, tiek suaugę. Jo esmė – už teisingą atsakymą duodame vieną žaislinio skeleto dalį. Laimi ta komanda, kuri pirma surenka visą skeletą. Darome tai žaidimo forma, kad žmonės labiau įsitrauktų ir tuo pačiu išmoktų kažko naujo. Mūsų tikslas – edukacija.“, – džiaugėsi „D&DM“ Kauno filialo vadovė Daiva Marazienė.

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.
Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.

Pramogos vaikams „Sveikatinės“ 5000 žingsnių šeimos zonoje

Kaip ir ankstesnėse varžybose, taip ir šįkart, tėvai galės palikti vaikus „Sveikatinė“ 5000 žingsnių šeimos zonoje ir kol jie bus ten, patys užbaigti visą trasą.

Kineziterapeutai organizuos vaikams mankštą, papasakos apie judėjimo svarbą ir surengs sportinius žaidimus. „Supažindinsiu vaikus su taisyklingos laikysenos nauda, paaiškinsiu kaip ją išlaikyti, kodėl reikia būti tiesiam. Po to, kartu pasimankštinsim, pažaisim judrius žaidimus su kamuoliais, arkliukais ir kitomis kineziterapijos priemonėmis.“ – teigė ,,Sveikatinės“ kineziterapeutė I. Baublienė.

Estafečių ir konkursų nugalėtojai gaus prizus – kvietimus apsilankyti „Dainuvos nuotykių slėnyje“ ir „Labirintų parke“. Vaikai taip pat galės pasivaržyti „futboliuko“ varžybose, kurias organizuos Anykščių sporto centras. Norintys galės išbandyti zumba užsiėmimus.

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.
Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“. Organizatorių nuotr.

Kitos edukacinės pramogos

„D&DM“ taip pat nori šviesti varžybų dalyvius ne tik greitosios pagalos tema, bet ir apie alkoholio žalą. „Viena iš tokių edukacinių priemonių yra specialus kilimėlis ir akiniai, imituojantys apsvaigimą nuo alkoholio. Užsidėjus šiuos akinius reikės praeiti tiesia linija. Patikėkit, tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pradžių. Tuo siekiame parodyti žmonėms, kaip iš tiesų jaučiasi nuo alkoholio apsvaigęs žmogus, nors tuo metu jam atrodo visiškai kitaip. Šiuos akinius galės išbandyti visi norintys“, – teigė „D&DM“ Kauno filialo vadovė Daiva Marazienė.

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybos“ jau šį šeštadienį, rugsėjo 16 dieną Anykščiuos. Renginys nemokamas, reigstruotis galite: www.ejimovarzybos.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min