Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuotaka iš Indijos nufilmavo vestuvių vaizdo įrašą: taip laužomi stereotipai

Amisha Bhardwaj su draugėmis
Kadras iš YouTube / Amisha Bhardwaj su draugėmis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kodėl linksmintis gali tik jaunikiai?“ – retoriškai klausia Amisha Bhardwaj, paklausta apie savo vestuvių vaizdo įrašą, kuris akimirksniu išpopuliarėjo ir „YouTube“ jau peržiūrėtas daugiau nei 7 mln. kartų, skelbia BBC.

Nauji laikai – kitokios nuotakos

Šis įrašas laužo stereotipus apie kuklias indes nuotakas ir vestuves Indijoje, kur linksmintis gali tik jaunikis bei jo svečiai.

„Aš vis dar nesuprantu, kodėl šis klipas išpopuliarėjo, jame paprasčiausiai vaizduojama, kaip nuotakai linksma jos vestuvių dieną. Tai nėra nieko neįprasto“, – teigia Amisha, tačiau komentatoriai nerimsta, aptarinėdami merginos aprangą ir dainos pasirinkimą.

Dauguma komentarų po vaizdo įrašu „YouTube“ yra teigiami, tačiau atsiranda ir tokių, kurie kaltina merginą indų kultūros niekinimu. „Nekreipiu dėmesio į kritiką, nes daug daugiau žmonių mane gina“, – sako mergina.

VIDEO: Indės Amishos Bhardwaj vestuvių filmukas

Jaunoji mano, kad šis vaizdo įrašas sulaužė drovios indės nuotakos stereotipą – daugelis įsivaizduoja, kad ji tikrai nešoktų ir nedėvėtų tokių drabužių.

„Nuotakos iš Indijos portretas nesikeičia šimtus metų: ji turi būti drovi, nesijuokti, tik puse lūpų šypsotis ir verkti, išvykdama iš tėvų namų. Šių laikų Indija – kitokia, mes kuriame naują įvaizdį“, – pasakojo A.Bhardwaj.

Nori būti savimi

A.Bhardwaj teigia išskirtinio vaizdo įrašo daryti neplanavusi, tiesiog norėjo parodyti save tokią, kokia yra.

„Tai parodo, kokia aš esu – jauna, pasitikinti savimi moteris iš modernios Indijos. Nesuprantu, kodėl žmonės mano, kad nuotakos turi būti kuklios, kai jaunikiai gali linksmintis – šokti ir gerti. Laikai keičiasi, taip pat ir indės nuotakos, žmonės turėtų tai suprasti“, – sako ji.

Amisha nėra vienintelė stereotipams nepaklūstanti nuotaka – internete pilna eksperimentinių vaizdo klipų. Viena iš jaunųjų – Ishita Girdhar. Ji neverkė, palikdama tėvų namus po vestuvių, o tai yra visiška priešingybė tam, ką darytų tradicinė indų nuotaka.

Tai parodo, kokia aš esu – jauna, pasitikinti savimi moteris iš modernios Indijos, – sakė Amisha Bhardwaj.

„Vestuvės yra linksma šventė, todėl, užuot verkusi ir kad kiti mane turėtų linksminti, aš renkuosi šokti“, – pasakojo jaunoji. Ishita mano, kad viena iš šio stereotipo priežasčių yra Bolivudo filmai ir televizijos serialai: „Filmuose nuotakos yra visuomet drovios, o žmonės aklai tiki, kad jos taip elgtis turi ir realybėje.“

Svarbiausia – šeimos palaikymas

Deja, ne visos nuotakos turi galimybę per vestuves būti savimi. Anot Amishą filmavusios operatorės Supreet Kaur, moterys mažesniuose miesteliuose tiesiog neturi pasirinkimo.

„Vieną kartą turėjau klientą, kuris atsisakė su manimi dirbti, nes nepasitikėjo moterimi operatore. Buvo ir kitas atvejis, kai jaunikis atšaukė filmavimą, nes jam nepatiko, jog jo nuotaka vienoje scenoje sutiko filmuotis viena“, – pasakoja operatorė.

Amisha sako, kad svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog moteris labai palaiko jų šeimos. „Linksmus vaizdo įrašus galėjau daryti tik dėl to, kad mano vyras tam neprieštaravo. Ne dėl to, kad man reikėjo jo sutikimo, bet todėl, kad turime mąstyti vienodai.“

Jos vyras Pranay Verna teigia net nežinojęs, jog ji filmuoja klipą: „Tikiuosi, kad šis vaizdo įrašas taps visuomenės, ypač jaunikių, stereotipo apie drovias indų nuotakas sulaužymo priežastimi.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min