Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padidėjęs kosminių šiukšlių kiekis kelia grėsmę ne tik aplinkai, bet ir erdvėlaiviams

Tarptautinė kosminė stotis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tarptautinė kosminė stotis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Padidėjęs kosminių nuolaužų, skriejančių aplink žemę, kiekis kelia grėsmę ne tik aplinkai bet ir kosminiams erdvėlaiviams, sako mokslininkai.

JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Johnsono kosminio centro darbuotojai nustatė, kad  kosminių nuolaužų sumažinimas gali tapti vienu didžiausių XXI amžiaus iššūkių.

Dar 2010 m. birželį JAV Baltieji rūmai patvirtino dokumentą, pavadintą „Nacionaline kosmoso politika“. Juo valstybė įpareigojo NASA ir JAV krašto apsaugos ministeriją nuolat sekti technologijų ir technikos vystymąsi, kad galėtų kontroliuoti ir mažinti kosmoso šiukšlių didėjimą orbitoje.

„Kosminės šiukšlės yra ne tik JAV ar NASA problema. Tai yra visų kosmoso tyrimuose dalyvaujančių šalių problema“, – sako J.C.Liou, dirbantis NASA.

NASA atstovas tvirtina, kad yra būtina įvykdyti dokumente patvirtintas nuostatas, kurios leistų kosmoso tyrinėjimus vykdančias šalis prisidėti prie šiukšlių mažinimo.

Anot jo, net jei ir visos kosmoso tyrimuose dalyvaujančios šalys vienabalsiai sutars, dėl pernelyg didelio kosminių šiukšlių kiekio ir jų mažinimo, to nepakaks.

„Mes jau pasiekėme tą tašką, kai šių pastangų negana. Turime imtis agresyvesnių veiksmų“, Space.com pasakojo NASA atstovas.

„Turime turėti tikslius atsakymus šiukšlių naikinimo klausimu. Mes nežinome, koks užterštumo lygis, tad niekas nenori tiesiog išleisti milijonų, o gal net milijardų dolerių vien tik pakilimui ir šiukšlių surinkimui. Mums reikalingas efektyvus ir tikslingas metodas, atkreipiantis dėmesį į pagrindines problemas“, – sako J.C.Liou.

Tyrėjas atkreipia dėmesį ir į tai, kad kosminių šiukšlių klausimas aktualus ne dėl nuolaužų masės, o dėl susidūrimo su erdvėlaiviais tikimybės.

„Mes visi turime dirbti išvien. Tai yra raktas į visas problemas“, – teigia jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min