Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakruojo dvare įvyko pirmasis Lietuvos paršelių bėgimo čempionatas

Paršelių bėgimo čempionato nugalėtojas
Pakruojo dvaro nuotr. / Paršelių bėgimo čempionato nugalėtojas
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 18-ąją senajame Pakruojo dvare įvyko pirmoji Viduramžių šventė. Kadangi viduramžių festivaliai šiame krašte nebuvo rengiami, žiūrovai plūdo ne tik iš Pakruojo, bet ir aplinkinių miestų.

Renginys pasižymėjo nepaprasta gausa pramogų žiūrovui.

„Siekiame sudominti lankytojus, leisti jiems ne tik pabūti pasyviais stebėtojais, tačiau leisti ir patiems prisiliesti prie istorijos, pajusti to laikmečio dvasią. Juk tai ir yra gyvosios istorijos esmė bei teikiamas malonumas“ – teigė organizatoriai.

Lankytojai stebėjo bei galėjo patys išmėginti įvairius amatus, šokti ir linksmintis kvietė dvaro juokdarys, vyko teatralizuota nusikaltėlio egzekucija, viduramžių estafetės, muštynės šieno maišais.

Kol mažieji mokėsi žongliravimo meno, lipdė iš molio ar krimto jaunųjų riterių bei damų mokslus, tėveliai šaudė iš lankų, arbaletų, svaidė kirvius, ragavo senovinių valgių. „7 riterio užduočių“ konkurso nugalėtojai buvo aprengti autentiškais XIVa. riterio šarvais ir susikovė tarpusavyje.

Paršelių bėgimo čempionatas

Ypatingo žiūrovų dėmesio sulaukė paršelių lenktynės. Tai buvo pirmasis Lietuvos paršelių bėgimo čempionatas. 20 metrų ilgio trasoje tiek maži, tiek dideli turėjo neliesdami paršelių rankomis juos nuvyti į finišą. Greičiausiai trasą įveikė paršelio, vardu Švyturys, komanda. Jiedu tetruko 1,32 min. Organizatoriai mano, kad šios lenktynės taps tradicinėmis, o paršelis Švyturys jau tapo šios sporto šakos veidu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min