Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palanga pasipuošė įspūdingomis smėlio skulptūromis

Andrius Petkus iš smėlio kuria animacines skulptūras.
J.Vanagės nuotr. / Andrius Petkus iš smėlio kuria animacinių filmukų herojų skulptūras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vidurdienį Palangoje duris atvers smėlio skulptūrų parkas – muziejus, įsikūręs J. Basanavičiaus gatvėje, buvusios kavinės „Dorė“ patalpose. Dešimt nuo metro iki trijų metrų aukščio iš smėlio nulipdytų animacinių filmų herojų, sukurtų žinomo menininko Andriaus Petkaus, gerų emocijų suteiks tiek mažyliams, tiek jų tėvams ar seneliams.

Pasak A. Petkaus, kurti būtent animacijos filmukų herojus nuspręsta ne atsitiktinai – ši tema artima visokio amžiaus žmonėms. „Apsilankę smėlio skulptūrų parke, lankytojai išvys tiek Holivudo filmų, tiek senosios animacijos herojus, tad „pažįstamų“ sutiks kiekvienas“, - sakė A. Petkus.

Apsilankiusieji šiame parke-muziejuje išvys ne tik galutinį rezultatą – įspūdingus kūrinius iš smėlio, bet ir patį kūrybos procesą. Autorius visą vasarą planuoja kurti naujas ar atnaujinti jau esančias skulptūras. „Stebėti kūrybos procesą ne mažiau įdomu, nei grožėtis jau sukurtais vaizdais“, - teigė A. Petkus. 

Norintieji taip pat galės patys išmėginti kūrybos procesą – prie specialiai šiam tikslui sustatytų stalų bus galima pabandyti savo rankomis sukurti meno šedevrą. 

Smėlio skulptūrų parkas uždaroje erdvėje – naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Parko įkūrėjas planuoja, kad jo ekspozicija veiks apskritus metus. Tad A. Petkaus kūriniais galės pasigrožėti ne tik vasarotojai, bet ir atvykusieji į Palangą sutikti Kalėdų ar Naujųjų Metų. 

A. Petkus kūryba iš smėlio užsiima jau septintus metus. Žinomas menininkas yra daugelio tarptautinių festivalių prizininkas bei nugalėtojas. 

Smėlis skulptūrų parkui atvežtas iš vieno Žemaitijos karjero, nes birus pajūrio smėlis lipdymo procesui netinkamas. Iš viso, kuriant dešimt smėlio skulptūrų, jo sunaudota maždaug 100 tonų. 

Parkas – muziejus veiks kasdien nuo 10 val. iki 22 val., bilietas kainuos 5 litus. 

J.Vanagės nuotr./Andrius Petkus ia smėlio lipdė animacinius herojus.
J.Vanagės nuotr./Andrius Petkus iš smėlio lipdė animacinius herojus.

 

Temos Smėlis, Palanga
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min