Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 24d. 16:01

Palangoje šeštadienį bus atidengtas didžiausias stalas šalyje

„Tūkstančio stalų šventė“ Palangoje
D. Miklovo nuotr. / „Tūkstančio stalų šventė“ Palangoje

Šeštadienį Palangos verslininkai tradiciškai atsidėkos poilsiautojams ir pakvies į Stalo šventę. Šiemet svečiai bus kviečiami ne tik paragauti įvairiausių vaišių, bet ir išvysti, kaip atrodo didžiausias stalas šalyje. Gineso rekordininkas Antanas Kontrimas kvies vėl patekti į rekordų knygą ir drauge pabandyti minti sunkiasvorį dviratį.

Tradicinė, kasmet nemažą būrį svečių į Palangą sukviečianti šventė „Palangos stalas“, daugelio vadinama tiesiog Stalo švente, šiais metais bus ypatinga: kurortui bus įteikta Europos Garbės vėliava.

Šis Europos Tarybos Asamblėjos įvertinimas miestams skiriamas už aktyvią veiklą plečiant tarptautinius ryšius, Europos idėjų ir vertybių propagavimą bei šviečiamąją veiklą ugdymo įstaigose.

Pasitikdami šį miestui svarbų įvykį, palangiškiai į šventę sukvietė visų Palangos miestų-partnerių atstovus, tad Europos Garbės vėliavos įteikimo ceremoniją stebės ne tik mūsų šalies gyventojai, bet ir svečiai iš Bergeno Riugeno saloje (Vokietija), Jūrmalos bei Liepojos (Latvija), Ustkos (Lenkija), Simrishamno (Švedija), Kobuleti (Gruzija) bei Černiachovsko ir Svetlogorsko (Rusija, Kaliningrado sritis).

Nuties ilgiausią stalą šalyje

Pabrėždami šio įvykio reikšmingumą, „Palangos stalo“ organizatoriai šiemet itin didelį dėmesį skirs Europos temoms – 13 val. suplėvesuos įvairių Europos šalių ir miestų vėliavos.

Europai skirtų temų netrūks ir J. Basanavičiaus gatvėje – čia palangiškiai, pristatydami savo įmones, įstaigas bei organizacijas, ne tik įrengs ilgiausią šalyje stalą, bet ir pasiūlys įvairių atrakcijų šventės dalyviams. Viena iš jų – viktorina „Pažink Europą“. 

Šventės „Palangos stalas“ svečiai taip pat turės galimybę pasigrožėti po atviru dangumi įrengta meno galerija, sudalyvauti J. B. Basanavičiaus gatvėje rengiamose sportinėse rungtyse, sudalyvauti kitose atrakcijose.

Atsivers rekordų alėja

Viena iš šiųmetinės Stalo šventės naujovių – įspūdinga rekordų alėja, įrengta J. Basanavičiaus gatvės pradžioje. Pasak Nerijaus Stasiulio, Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininko, Palangoje pasiekti šalies ir netgi pasaulio rekordai yra ne tik atrakcija, bet kartu atspindi vieną ar kitą Palangos įvykį, taip pat – kūrybingus ir originalių idėjų turtingus kurorto gyventojus.

Apsilankę Rekordų alėjoje, šventės svečiai išvys didžiausią šalyje stalą, kurio aukštis siekia 3,68 metro, tautodailininko Alberto Bukausko sukurtą didžiausią šalyje, dviejų metrų aukščio gintarinį margutį bei to paties autoriaus sukurtą dvejų metrų ilgio gintarinę stintą, ilgiausius gintarinius karolius (ilgiausi šalyje gintariniai karoliai (jų ilgis siekia 282 metrus), tautodailininkės Jolantos Liutikienės vadovaujamų mažųjų palangiškių ir šventojiškių suvertą ilgiausią Kalėdų eglutės gintarinę girliandą (20,5 metro).

Taip pat bus galima pasigrožėti tautodailininko Lino Žulkaus sukurtu mažiausiu šalyje, 10 milimetrų aukščio gintariniu staliuku, menininko Vytauto Kuso sukurta mažiausia Lietuvoje poezijos knyga (8 x 9 milimetrų), vos prieš dvi savaites užregistruotu nauju šalies rekordu – mažiausiu baldų komplektu (staliuko aukštis siekia 9 milimetrus, kėdės – 7 milimetrus), ilgiausia Lietuvoje miniatiūra, kurios ilgis siekia 10 metrų.

Šventės „Palangos stalas“ metu bus pristatyta ir daugiau Palangoje pasiektų rekordų.

Mins sunkiausią dviratį

Veikiausiai dar didesnio šventės dalyvių susidomėjimo sulauks kita atrakcija – J. Basanavičiaus gatvėje bus siekiama Gineso rekordo, minant sunkiausią pasaulyje dviratį. Šią neįprastą transporto priemonę, sveriančią 1,385 tonos, į Palangą atveš 12 kartų pasaulio Gineso rekordininkas Antanas Kontrimas.

Pats A. Kontrimas nusiteikęs rekordo siekti ne vienas, o drauge su visais to pageidaujančiais Stalo šventės dalyviais. „Sunkiausią dviratį suvirinti gali daug kas, bet tai nebus dviratis, jei jis nevažiuos. Šiuo metu sunkiausias pasaulyje dviratis buvo mintas Islandijoje, jo svoris – 750 kilogramų, tad mes, siekdami naujo rekordo, sukonstravome dvigubai sunkesnį. Manau, su visais palangiškiais jį pavyks paminti J. Basanavičiaus gatve. Aš pats jau bandžiau tai daryti – 20 metrų įveikiau per dvi minutes“, – kalbėjo A. Kontrimas.

Temos: 1 Palanga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min