Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 3d. 15:48

Palangoje šventinė nuotaika neblėsta – iš Rusijos plūstantys turistai laukia stačiatikių Kalėdų

Palanga prieš vidurnaktį Naujųjų naktį.
J.Vanagės nuotr. / Palanga prieš vidurnaktį Naujųjų naktį.
Praūžus naujamečiams renginiams, šventinė nuotaika Palangoje neblėsta, o vietos verslininkai bei turizmo atstovai atsikvėpti neturi kada. Šiais metais pasidabinusi išskirtinėmis šviečiančiomis dekoracijomis, muzikuojančia Kalėdų egle bei šventinių instaliacijų gausa, Palanga, vos išlydėjusis vienus svečius, jau priiminėja naujus – į kurortą atvyksta rusai, norintys sausį čia sutikti stačiatikių Kalėdas, kurios yra dviem savaitėmis vėliau nei Vakarų krikščionių.

Per Naujuosius Palanga buvo sausakimša – norintieji pajūrio kurorte sutikti 2014-uosius beveik šimtu procentų užpildė kurorto viešbučius. Pasak Palangos turizmo informacijos centro direktorės Allos Valužienės, svečius į Palangą vilioja visoje šalyje pagarsėjęs nuostabaus grožio naujametinis fejerverkas nuo jūros tilto.

Vietos verslininkai taip pat deramai pasirengė šventėms – tiek viešbučiai, tiek restoranai, kavinės ar klubai pasiūlė įspūdingas šventines programas. Tad nekeista, kad pajūryje atšventę Kalėdas bei pasitikę Naujuosius metus, kurorto svečiai neskuba palikti Palangos. 

Vietos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Giedrė Kvedaravičienė pasidžiaugė, kad Palanga, sulaukusi didelio būrio svečių kalėdiniu laikotarpiu, neištuštėjo ir dabar: „Aišku, dalis svečių išvyko, tačiau didžioji dalis Palangoje pasiliko iki Trijų Karalių. Labai smagu, kad nuo Kalėdų pirmosios dienos iki Trijų karalių Palangoje yra gana didelis kiekis svečių, ir kurorte juntama pagyvejimas, šiek tiek primenantis vasarą.“

Jos teigimu, svečių šventiniu laikotarpiu šiemet Palangoje sulaukta kiek daugiau, nei sutinkant 2013-uosius. 

Palangos sav. nuotr./Fejerverkai nuo Palangos tilto
Palangos sav. nuotr./Fejerverkai nuo Palangos tilto

Tiesa, jau tapo tradicija, kad po Naujųjų svečiai Palangoje keičiasi – dalis pajūryje šventes sutikusių lietuvių išvažiuoja namo, tačiau į kurortą atvyksta rusakalbiai užsieniečiai, ir šie metai nėra išimtis.

Viešbučio „Diemedis“ savininkas Gintaras Sičiūnas neabejoja – didieji Palangos viešbučiai, galintys savo klientams pasiūlyti ne tik nakvynę, bet ir SPA procedūrų bei kitokių pramogų, tikrai pajuto svečių iš Rusijos pagausėjimą.

Tuo įsitikinti, pasak verslininko, gali kiekvienas – pakanka atkreipti dėmesį į mieste važinėjančių automobilių numerius. „Maskva, Sankt Peterburgas, kiti Rusijos miestai – akivaizdu, kad Palangoje gausu svečių iš Rusijos“, – sakė G.Sičiūnas. 

Tad net ir šventiniam šurmuliui kiek atslūgus, kurorto verslininkai neturi kada atsikvėpti. Nors šiuo metu Palanga nėra sausakimša, kokia buvo sutinkant Naujuosius, tačiau viešbučiai svečių gausa skųstis tikrai negali.

„Sutinkant katalikų ir protestantų Kalėdas bei Naujuosius metus Palangoje daugiausia buvo lietuvių – svečiai iš kitų šalių sudarė maždaug 35 proc. visų atvykusiųjų. Tačiau dabar, artėjant stačiatikių Kalėdoms, į Palangą važiuoja rusai, daugiausia – iš Kaliningrado srities, taip pat ir Latvijos rusai“, – sakė A.Valužienė. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min