Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 7d. 12:00

Parašiutininkė nukrito iš 800 metrų aukščio ir liko gyva (video)

Paskutinės nesėkmingo šuolio sekundės buvo užfiksuotos vaizdo įraše.
Kadras iš Lifenews.ru vaizdo įrašo / Paskutinės nesėkmingo šuolio sekundės buvo užfiksuotos vaizdo įraše.

Rusijoje parašiutininkei Julijai Jevdokimenko nepavyko išskleisti parašiuto ir ji nukrito iš 800 metrų aukščio. Neįtikėtina, tačiau mergina liko gyva.

Kaip skelbia newsru.com, 19-metė studentė nukrito į pusės metro gylio užpelkėjusią upę. Jai skilo du stuburo slanksteliai, lūžo šonkaulis, taip pat parašiutininkė patyrė daug nubrozdinimų, tačiau per stebuklą liko gyva. Nei krisdama, nei pasiekusi žemę mergina net nenualpo.

Iškart po šuolio ji buvo nuvežta į ligoninę. Medikai teigia, kad sužeidimai itin rimti, tačiau tuo pačiu pripažįsta, jog ji yra gimusi po laiminga žvaigžde.

„Sužeidimai yra labai rimti. Pacientė turės praleisti mažiausiai mėnesį ligoninėje. Tačiau turiu pripažinti, kad jai labai pasisekė“, – sakė gydytojas Piotras Bastrakovas.

Sunkioms operacijoms besiruošianti parašiutininkė teigė, jog jau iššokusi iš lėktuvo suprato, kad kažkas ne taip. „Psichologiškai buvau pasirengusi ekstremaliam nusileidimui vandenyje ar ant medžių, tačiau maniau, kad parašiutas išsiskleis“, – sakė ji.

Bėgo sekundės, tačiau neišsiskleidė nei pagrindinis, nei atsarginis parašiutai. Mergina su baime stebėjo, kaip artėja žemė.

Tai buvo mano pirmas ir paskutinis šuolis, ir aš dėl jo nesigailiu. Vis dėlto aš tai padariau ir didžiuojuosi savimi! – teigė J.Jevdokimenko.Laimė, ji nusileido pelkėtoje upėje – tai sušvelnino smūgį ir, galima sakyti, išgelbėjo gyvybę.

Vaikystės svajonė

J.Jevdokimenko nuo vaikystės sportuoja, gimtajame Nefteugansko mieste, Vakarų Sibire, buvo lengvosios atletikos čempionė. Šuolis su parašiutu buvo vaikystės svajonė – apie tai ji galvojo nuo 7 klasės.

„Aviaklubo kontaktus radau internete. Nuvykome ten su kompanija, penkiese. Už šuolį sumokėjau 1,5 tūkst. rublių (133 Lt). Prieš šuolį vyko trumpas instruktažas, buvo paaiškinta,  kaip naudotis atsarginiu parašiutu ir panašiai“, – sakė mergina.

J.Jevdokimenko motina Jekaterina teigė, jog dar prieš laimingai pasibaigusį incidentą nujautė, kad kažkas gali būti blogai. „Nujaučiau, kad šuolis nepavyks. Šuolio dieną dukra man paskambino ir pasakė, kad dėl lietaus viskas atidedama porai valandų. Aš jai pasakiau: „Gal dar persigalvosi? O jei parašiutas neišsiskleis?“ O ji man atsakė: „Na, neišsiskleis, tai neišsiskleis. Vadinasi, nukrisiu!“ – prisiminė merginos motina.

Tačiau 19-metė dėl poelgio nesigaili. „Tai buvo mano pirmas ir paskutinis šuolis, ir aš dėl jo nesigailiu. Vis dėlto aš tai padariau ir didžiuojuosi savimi!“ – teigė J.Jevdokimenko.

Paskutinės šuolio sekundės buvo nufilmuotos:

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min