Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 18d. 21:26

Paryžiaus Luvro muziejuje atidarytas naujas Islamo meno skyrius

Luvras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Luvras

Garsiajame Paryžiaus Luvro muziejuje iškilmingai atidarytas naujas Islamo meno skyrius. Beveik šimtą milijonų eurų kainavusi galerija turi suteikti daugiau žinių apie religiją, kuri kartais vertinama įtariai. Jos statybą finansavo Prancūzijos vyriausybė, dosniai parėmė ir Saudo Arabija, Marokas, Kuveitas, Omanas, Azerbaidžanas.

Naujas Islamo skyrius Luvre turėtų padėti suvokti civilizaciją, ne tik religiją, sako jo kūrėjai. Jis įsikūręs XVIII amžiuje statytame rūmų sparne po banguotu aukso spalvos aliuminio baldakimu, primenančiu šilką, praleidžiančiu dienos šviesą.

Projekto idėja sena, kilusi 2001-ais metais tuometiniam prezidentui Jacquesui Chiracui. Prezidentai keitėsi, o nauja galerija Luvre kūrėsi. Tarp atidarymo ceremonijos svečių – dabartinis Prancūzijos vadovas, taip pat svečiai iš šalių, kurios dosniai parėmė projektą.

„Ko iki šiol trūko šiems šedevrams, tai erdvės, vos viena dešimtoji dalis buvo demonstruojama publikai, dabar neteisybė ištaisyta. Demonstruojami trys tūkstančiai kūrinių iš Luvro ir dekoratyvinio meno muziejus kolekcijų“, – sako Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as.

Tiesa, trys tūkstančiai meno kūrinių taip pat tik dalis, bet eksponatai bus keičiami. Luvro surinkta Islamo meno kolekcija ne pati didžiausia pasaulyje, bet viena vertingiausių. Anksčiau ji neturėjo atskiros erdvės, po truputį eksponuota įvairiose vietose milžiniškame muziejuje. Eksponatai nuo VII amžiaus, Islamo pradžios, iki XIX-ojo: iš Egipto, Indijos, Persijos, Vidurio Azijos, Ispanijos, tarp jų ir seniausias Islamo pasaulyje meilės laiškas, užrašytas ant vazos.

Luvro lankytojai į naują Islamui skirtą rūmų sparną bus įleidžiami šeštadienį.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min