Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 21d. 20:58

Paryžiuje meno aukcione atsitiktinai apgadinta vertinga statulėlė iš Saint Laurento kolekcijos

Prestižinio aukciono organizatoriai, pardavinėjantys darbus iš legendinio mados dizainerio Yves Saint Laurento įspūdingos meno kolekcijos, šeštadienį buvo priblokšti, kai nukritus apie 80 000 eurų (apie 276 tūkst. litų) vertės statulėlei atitrūko viena jos ranka.

XVIII amžiuje sukurta 20 centimetrų aukščio iš dramblio kaulo ir medžio pagaminta statulėlė, vaizduojanti Jupiterį ir erelį, neteko dešiniosios rankos, kai nuvirto kartu su keliomis kitomis skulptūrėlėmis. Šis incidentas įvyko aukciono darbuotojui netyčia sujudinus demonstravimo vitriną, kai buvo atidengiamas jos gaubtas, pranešė įvykį matęs naujienų agentūros AFP žurnalistas. Kiti darbuotojai skubiai subėgo pakelti statulėlių.

Statulėlė, kuri aukciono kataloge buvo įvertinta 50-80 tūkst. eurų, yra vienas iš 700 daiktų iš privačios meno ir dizaino darbų kolekcijos, priklausiusios mirusiam mados kūrėjui ir jo partneriui Pierre'ui Berge. Šį savaitgalį kolekcija buvo pristatyta visuomenei ir bus pradėta pardavinėti pirmadienį.

Vienas aukciono „Christie's“ atstovas sakė AFP, kad apgadintą statulėlę taiso restauravimo specialistai ir kad ji nebus išimta iš aukciono, kuris buvo pavadintas „šimtmečio išpardavimu“.

„(Žala) atrodo rimta, tačiau (statulėlė) nebuvo nepataisomai sugadinta“, – sakė atstovas. Pasak jo, iš dramblio kaulo pagaminta ranka tiesiog atsiskyrė nuo medinio peties, o apie šį incidentą bus informuoti suinteresuoti pirkėjai.

Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio incidentas, ištikęs kolekciją, už kurią tikimasi gauti kelis šimtus milijonų eurų. Per kelias pastarąsias savaites dalis kolekcijos daiktų buvo išgabenta į Londoną, Niujorką ir Briuselį. Jų aukcionas vyks vasario 23-25 dienomis.

Aukcionų organizatoriai ir muziejų darbuotojai nuolat baiminasi dėl vertingų daiktų sugadinimo. 2006 metais į rimtą skandalą pakliuvo Paryžiuje įsikūrusi didelė šiuolaikinio meno galerija – Georges'o Pompidou centras. Tąsyk buvo nepataisomai sugadinti du garsių JAV menininkų darbai, kurie nukrito nuo ekspozicijos salės sienų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Aukcionas Paryžius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min