Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasiektas naujas Lietuvos laipiojimo uolomis rekordas!

Pasiektas Lietuvos laipiojimo rekordas.
V.Petrašiūno nuotr. / Pasiektas Lietuvos laipiojimo rekordas.
Šaltinis: ekstremalas.lt
0
A A

Psichologiją studijuojantis Vilimantas Petrašiūnas Vokietijoje įveikė 8a+ sudėtingumo trasą ir pamušė Lietuvos rekordą. „Tai jau rimta“, – pastebėjo Laipiojimo sporto asociacijos prezidentas Andrius Smirnovas.

Naujas Lietuvos rekordas pasiektas Frankenjuro regione. Jį laipiotojai vadina „skylučių pasauliu“.

„Ten uolos neaukštos, bet nėra didelių kybių, o tik vandens išgraužtos skylės. Tai reikalauja labai stiprių pirštų“, – Ekstremalas.lt portalui pasakojo rekordininkas.

Frankenjuro trasos nelabai ilgos, bet be galo sudėtingos. Aukštą laipiotojų kategoriją galima užsitarnauti įveikus ir paprastesnius maršrutus, tačiau jų ilgis gali siekti keliasdešimt metrų. Tuomet labai svarbi ištvermė.

V.Petrašiūno nugalėta 8a+ sudėtingumo „Die Zwei Muskeltiere“ trasa vinguriuoja ant 12 m. aukščio uolos.

Dažniausiai maršrutų sudėtingumas nustatomas naudojantis prancūzų sugalvota skale. Pasaulinio masto laipiotojai įveikia 9b sudėtingumo kategoriją. Iki jos V.Petrašiūnui liko dar ne viena pakopa: 8b, 8c ir 9a.

V.Petrašiūnas teigė, kad į Vokietiją važiavo ne dėl rekordo, o dėl malonumo, bet neneigė, kad kartelės pakėlimas – itin džiuginantis.

Ateinančią vasarą maždaug penkerius metus laipiojimo sportu užsiimantis 20 metų vaikinas žada mažiausiai mėnesiui išvykti iš Lietuvos ir savo jėgas išbandyti ne ant vienos Europos uolos. Tačiau naujų rekordų jis pažadėti nesiryžo.

„Daug priklauso nuo sėkmės. Svarbus uolos stilius, pasiruošimas, oras ir daugybė smulkių niuansų“, – pasakojo V.Petrašiūnas.

Rekordininkas laipiotojų madas Lietuvoje demonstruoja jau porą metų. Jis yra ne pastumdėlis ir tarptautinėse varžybose. Tiesa, V.Petrašiūnui ant kulnų lipa keli jaunesni tautiečiai, bet jiems dar trūksta patirties realiomis gamtos sąlygomis.

ekstremalas.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rekordas
Parašykite atsiliepimą apie 15min