Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 27d. 13:47

Pasieniečiai už ES lėšas įsigijo 18 šuniukų (nuotraukos)

Naujieji VSAT augintiniai
VSAT nuotr. / Naujieji VSAT augintiniai

Už Išorės sienų fondo lėšas Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įsigijo 18 mažų šuniukų, būsimų Lietuvos sienos sargybinių.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad šių vokiečių aviganių amžius – nuo 2 iki 4 mėnesių. Už Europos Sąjungos lėšas nupirkto vieno šuniuko kaina yra 550 eurų.

VSAT Kinologijos centro pareigūnai trečiadienį juos atsivežė iš gilias tradicijas turinčio tarnybinės linijos veislyno Čekijoje, kur specialiai veisiami tik vokiečių aviganiai. Visų įsigytų šuniukų tėvai ir seneliai yra tarnavę teisėsaugos institucijose.

Jau anksčiau VSAT kinologai buvo nuvykę į šį veislyną ir atrinko būsimuosius pasieniečių pagalbininkus. Buvo ypač atsižvelgiama į jų darbines savybes ir fizinę ištvermę.

Beje, tuo pačiu metu kaip Lietuvos pasieniečiai minėtame veislyne šuniukus pirko JAV muitinė bei Anglijos kariuomenė. Vokiečių aviganius čia yra įsigijusios ir kitų Europos šalių teisėsaugos institucijos.

VSAT kinologinės veiklos istorijoje iškart toks nemažas skaičius – 18 – šuniukų yra įsigyjamas pirmąsyk. Kol kas Kinologijos centre šie vos ūgtelėję vokiečių aviganiai smagiai leidžia laiką susipažindami su aplinka, žaisdami vienas su kitu ir dar nė iš tolo nepanašėja į sienos sargybinius. Tačiau jau po metų jie bus parengti tarnybai VSAT ir taps sienos pažeidėjų, kontrabandininkų, narkotikų gabentojų ir kitų nusikaltėlių gaudytojais. Tiesa, jie taip pat su savo kinologais skubės ieškoti dingusių žmonių bei pagelbėti kitose nelaimėse.

Jau kitą savaitę šuniukai keliaus į VSAT rinktines ir bus pradėti dresuoti pasienyje dirbančių kinologų.

Daugiausiai jų gaus sieną su Baltarusija sauganti VSAT Varėnos rinktinė – 6 šuniukus. 5 šuniukai tarnaus sienos ruožus su Baltarusija ir Rusija saugančioje Lazdijų rinktinėje. Pasienyje su Baltarusija, Ignalinos rinktinėje, tarnaus 3, o Vilniaus rinktinėje – 1 naujas vokiečių aviganis. 2 keturkojus gaus Pakrančių apsaugos, 1 – Pagėgių rinktinės, saugančios sienos su Rusija ruožus.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja 166 tarnybiniai šunys.

Pagal Išorės sienų fondo daugiametę 2007–2013 m. programą Lietuvos pasieniečių kinologų veiklai ir materialinei bazei numatyta skirti 387 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus ne tik perkami tarnybiniai šunys, bet jų bus skiriama ir keturkojams išlaikyyi. Taip pat VSAT kinologai įsigys kilnojamųjų voljerų, dresavimo kostiumų, narvų šunims gabenti automobiliais, elektrinių dresavimo antkaklių.

Iš viso Lietuvos pasieniečiai pagal 2007–2013 m. Išorės sienų fondo programą įvairioms priemonėms gaus 54 mln. eurų.

Išorės sienų fondo tikslas – padėti veiksmingai organizuoti išorės sienų patikrinimus ir priežiūrą, veiksmingai valdyti žmonių srautus prie išorės sienų, užtikrinti, kad ES pasieniečiai vienodai taikytų sienų kirtimą reglamentuojančias teisės nuostatas, gerinti valstybių narių konsulinių įstaigų trečiosiose šalyse veiklą, skirtą trečiųjų šalių piliečių srautams valdyti.

Temos: 1 Šuo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min