Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paslaptinga piramidė JAV – paminklas žmogaus baimei ir nežinojimui

Keistoji JAV piramidė
Nuotrauka iš „Wordpress“ / Keistoji JAV piramidė
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Didžiulė piramidė ir keistų stulpų virtinė viduryje lauko, šalia kurių nematyti nė gyvos dvasios, primena epizodą iš apokaliptinio mokslinės fantastikos filmo, tačiau ši vieta egzistuoja JAV ir gali sugluminti ne vieną čia atsitiktinai užklydusį praeivį.

Šios abstrakčios geometrinės figūros, primenančios senovės civilizacijų šventyklas, tai tik JAV karinių pajėgų statiniai, kuriuos paprastiems civiliams išvysti iš arčiau turėjo būti griežtai draudžiama.

Atokiame Šiaurės Dakotos regione „Stanley R. Mickelsen“ apsaugos kompleksas buvo įkurtas 1975 metais. Tai buvo viena iš JAV apsaugos nuo balistinių raketų programos dalių. Statybos darbai Nekomoje kainavo net 6 milijardus dolerių. 

Milžiniška piramidės formos radarų sistema ir didžiulis raketų su termobranduolinėmis galvutėmis paleidimo šachtų (46) kompleksas turėjo atgrasyti Amerikos priešus, bei iškilus pavojui apsaugoti šalies teritoriją nuo Rusijos tarpžemyninių balistinių raketų.

Galiausiai dėl didelių išlaikymo sąnaudų, abejotino veiksmingumo bei branduolinių galvučių detonavimo atveju pavojaus aplinkai, po metų veiklos projektas buvo nutrauktas. Šiandien tai tėra apleistas karinės pramonės karkasas „viduryje niekur“, arba, kaip apibūdino vienas JAV rašytojas: „paminklas žmogaus baimei ir nežinojimui“.

Kaip ir visi kariniai panašaus pobūdžio projektai, šis buvo įslaptintas, tačiau Kongreso biblioteka turi išskirtinę nuotraukų kolekciją, kuri suteikia galimybę pažvelgti į šių intriguojančių statinių brėžinius, išorę iš įvairių pusių bei viso komplekso statybų darbus.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min